הג'וב החדש של המפקח על הבנקים לשעבר: דודו זקן מצטרף לגוף ההשקעות הגדול בישראל

קרנות הפנסיה עמיתים מנהלות כ-350 מיליארד שקל; זקן יהיה חבר בוועדת ההשקעות

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אסא ששון

המפקח על הבנקים לשעבר, דודו זקן מצטרף לגוף הגדול בשוק הישראלי, קרנות הפנסיה עמיתים, המנהלות כ—350 מיליארד שקל. זקן, שסיים את תפקידו בבנק ישראל לפני כחצי שנה, יהיה חבר בוועדת ההשקעות של עמיתים.

הצטרפותו של זקן לעמיתים באה כחודש לאחר פרישתו של מנהל ההשקעות הראשי שלה, גיורא סרצ'נסקי. עמיתים המנוהלת בידי המנהל המיוחד יואב בן אור, שמשקיע את כספי הקרנות שהולאמו בשנת 1995 ב-30% באג"ח מיועדות ו-70% באג"ח ממשלתי, אג"ח קונצרני ומניות.

דודו זקןצילום: תומר אפלבאום

תפקידה של ועדת ההשקעות בעמיתים הוא לקבוע את מדיניות ההשקעות של הקופה במסגרת המדיניות הכוללת שקבע הדירקטוריון; קביעת סוגי עסקות הטעונות אישור מראש של ועדת ההשקעות טרם ביצוען, קביעת שיעורי ההחזקה בניירות ערך מסוגים שונים; קביעת נכסי בסיס של אופציות וחוזים עתידיים; קביעת שעור מרבי של בטוחות שניתן להעמיד במסגרת עסקות; קביעת סוגי ניירות ערך שניתן למכור בחסר; הנחיית בעלי תפקידים העוסקים בהשקעות, ביישום מדיניות ההשקעות ופיקוח עליהם או הנחיית גופים המנהלים השקעות מטעמם; קביעת אמות מידה לבחינת יישום מדיניות ההשקעות; גיבוש כללים ונהלים לניהול ההשקעות; קבלת החלטות הנוגעות לשימוש באמצעי שליטה בתאגידים מוחזקים; ביצוע כל תפקיד אחר שיוטל על ידי הדירקטוריון (המנהל המיוחד) או הממונה על שוק ההון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker