בעלי אג"ח רבוע כחול יסכלו את מכירת החברה לגינדי החזקות - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

בעלי אג"ח רבוע כחול יסכלו את מכירת החברה לגינדי החזקות

נציגות אגרות החוב תפרסם בשעות הקרובות זימון לאסיפה שבה תועלה על סדר היום הצעה להעמיד את אגרות החוב של רבוע כחול לפירעון מיידי ■ לחלופין תדרוש הנציגות שגינדי החזקות תזרים מידית לריבוע כחול 900 מיליון שקל.

תגובות

עסקת הבזק למכירת השליטה (72.7%) בחברת אלון רבוע כחול מקבוצת אלון לחברת גינדי החזקות תמורת 115 מיליון שקל עלולה לעלות על שרטון כבר בשעות הקרובות. נציגות בעלי אג"ח ג' עומדת לפרסם זימון לאסיפה של בעלי אגרות החוב בה תעמוד על סדר היום לדרוש את הפרעון המיידי של סדרת אגרות החוב ג' שיתרתה 380 מיליון שקל.

נציגות אגרות החוב מתנגדת לעסקת המכירה בטענה שאלון רבוע כחול חדלת פירעון ושהעסקה תגרום לעיכוב מימוש נכסיה של אלון רבוע כחול ובראשם מכירת השליטה (54%) בחברת רבוע כחול נדל"ן.

אביגדור קפלן, יו"ר אלון רבוע כחול, באסיפת בעלי האג"ח
עופר וקנין

עסקה זו היתה אמורה להזרים לקופתה של אלון רבוע כחול סכום של 900 מיליון שקל לפחות בעקבות תהליך התמחרות בין 6 קבוצות שהשלמתה נקבעה ליום רביעי הקרוב, אולם מכיוון שהמטרה העיקרית של גינדי החזקות, אחת המתמודדות על רכישת ריבוע נדל"ן, ברכישת השליטה באלון רבוע כחול היתה לזכות בשליטהברבוע נדל"ן במחיר נמוך משמעותית מזה שהיתה משלמת אם היתה משתתפת במכרז ברור שהמכרז לא יתקיים.

לטענת נציגות אגרות החוב אלון רבוע כחול הטעתה את בעלי האג"ח כשטענה כי היא מנהלת מו"מ למכירת השליטה ברבוע כחול נדל"ן בעוד שבפועל המטרה הייתה לחלץ את בעלי השליטה בקבוצת אלון: שרגא בירן, דודי וייסמן וארגוני הק ניות הקיבוצים מתביעות בנושא אחריותם לקריסתה של רשת מגה שבשליטת אלון רבוע כחול (67%).

בעלי גינדי החזקות: מנחם (מימין), אבי, ליטל, גיא ורועי גינדי
אלי דסה

נציגות אגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול תדרוש מגינדי החזקות כתנאי להסכמתה להימנע מהעמדת אגרות החוב לפרעון מיידי הזרמה מיידית של 900  מיליון שקל, שהיא התמורה שהייתה אמורה להתקבל ממכירת השליטה ברבוע נדל"ן. אלון רבוע כחול שהיא בעלת השליטה במגה קמעונאות בדור אלון (63%) ובנעמן חייבת 1.2 מיליארד שקל מזה 520 מיליון שקל לבנקים, 380 מיליון שקל לבעלי אגרות החוב ג' ו־300 מיליון שקל בערבויות שנתנה לביטוח אשראי לספקיה של מגה, לעובדיה של מגה וערבויות ישירות לספקי מגה.

עסקת אלון-גינדי החזקות כפופה להסכמתם של בעלי אגרות החוב מסדרה א' של אלון שלהם חייבת החברה 1.75 מיליארד שקל, לבעלי אגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול ולהסכמת בנק הפועלים שלו חייבת קבוצת אלון 365 מיליון שקל. נציגות אגרות החוב ג' של אלון רבוע כחול מקבלת ייעוץ משפטי מעו"ד עדי פיגל וייעוץ כלכלי מעומר סרבינסקי ואיציק עידן ממשרד בקר טילי, הנאמנת עו"ד מירב עופר מחברת הרמטיק ועופר גזית שעומד בראש נציגות המוסדיים.

ההתנגדות של בעלי אג"ח ג' לרכישת השליטה באלון רבוע כחול על ידי גינדי אחזקות במתכונתה הנוכחית נעשית גם בתגובה לכוונתה של גינדי אחזקות לשנות את מתווה הסדר החוב המתגבש בחברה. על פי המתווה המקורי שנחתם בנובמבר 2015 אך לא גובש להסכם סופי, החוב של אלון רבוע כחול לבנקים (520 מיליון שקל)  ולבעלי האג"ח (380 מיליון שקל) היה אמור להתאחד, ובמקום לוח הסילוקין הנפרד - היה נקבע לוח סילוקין אחיד.

אלון רבוע כחול הייתה משלמת ריבית שנתית של 5% לבעלי האג"ח ולבנקים. פירעון 94% מהחוב היה אמור להידחות ל-2020 בתשלום אחד. כחלק מהמתווה, נקבע שהבנקים ובעלי האג"ח יקבלו 10% ממניותיה של אלון רבוע כחול באופן יחסי לחובה של החברה כלפיהם (57% לבנקים ו-43% לבעלי האג"ח) וכן תשלום נוסף של 1% מקרן החוב ב-2020 בכפוף למצבה הפיננסי של החברה. גינדי אחזקות הבהירה כבר ביום שישי שעבר לנושיה הפיננסיים של אלון רבוע כחול שאין בכוונתה להסכים להקצאה של 10% ממניות החברה כחלק מהסדר החוב.

בעלי אג"ח ג' של רבוע כחול זכאים להעמיד את האגרות לפירעון מיידי, לאחר שחברת הדירוג מידרוג הפחיתה ביום רביעי שעבר את דירוגן בדרגה אחת - מ-B3 ל-Caa1. מידרוג העריכה שהערך הנכסי הנקי של אלון רבוע כחול שלילי ברמה של 60-85 מיליון שקל.

מידרוג ציינה בין השאר שמאז אוקטובר 2015 משקף דירוג אגרות החוב של החברה חדלות פירעון, לאחר שהחברה לא שילמה במועדו תשלום של קרן וריבית.  מידרוג  העריכה שהבקשה להקפאת הליכים שהגישה החברה הבת מגה קמעונאות (67%) מקרבת את אלון רבוע כחול לסוף דרכה הכלכלית ולמימוש ערבויות של 250-230 מיליון שקל שנתנה אלון רבוע כחול לחברת מגה קמעונאות.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם