מידרוג הורידה את הדירוג של אלון רבוע כחול; המשמעות: תספורת של 5%-10% לבעלי האג"ח - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מידרוג הורידה את הדירוג של אלון רבוע כחול; המשמעות: תספורת של 5%-10% לבעלי האג"ח

חברת הדירוג מייחסת סבירות גבוהה לפירוקה של מגה ולמימוש ערבויות של 250-230 מיליון שקל שניתנו לה על ידי אלון רבוע כחול ■ מידרוג: לאלון רבוע כחול יש ערך נכסי שלילי של 85-60 מיליון שקל

תגובות

חברת הדירוג מידרוג הורידה את דירוג סדרת איגרות החוב מסדרה ג' של אלון רבוע כחול, שיתרתה 385 מיליון שקל בדרגה אחת מ–B3 ל–Caa1. מידרוג מציינת שמאוקטובר 2015 משקף דירוג אג"ח של החברה חדלות פירעון לאחר שהחברה לא שילמה במועדו תשלום של קרן וריבית. הדירוג הנוכחי בוחן מחדש את התספורת הצפויה לבעלי האג"ח כתוצאה מאיחוד של החוב הפיננסי של החברה לבעלי איגרות החוב ולבנקים ועל רקע אישור בקשתה של החברה הבת (67%), מגה קמעונאות, להקפאת הליכים.

על פי ההסכם בין החברה לבין נושיה, שעדיין נמצא בשלב המו"מ, צפויה אלון רבוע כחול לשלם לנושיה 2% מקרן האג"ח והחוב לבנקים בתחילת נובמבר בין השנים 2017–2019, ואת היתרה — 94% מהקרן — תשלם בתשלום אחד בראשית נובמבר 2020. החוב כולו יישא ריבית שנתית של 5%, וכחלק מהמו"מ נידונה האפשרות לתשלום של 1% מהקרן במקרה של עלייה בשווייה של אלון רבוע כחול.

שרגא בירן
עופר וקנין

במידרוג מזכירים שבינואר 2016 הגישה מגה קמעונאות בקשה להגנה מפני נושיה על רקע התדרדרות בתנאי האשראי שקיבלה מספקיה, וחוסרים במלאי. להערכת מידרוג, הבקשה להקפאת ההליכים מגדילה את הסיכויים שמגה תגיע לסוף דרכה הכלכלית ושערבויות בסכום של 230–250 מיליון שקל שהעמידה לרשותה אלון רבוע כחול ימומשו באופן שיגרום לתספורת של 5%–10% לבעלי אג"ח. מידרוג מזכירה כי אלון רבוע כחול דיווחה בשבועות האחרונים על קבלת הצעות לרכישת השליטה (54%) ברבוע נדל"ן לפי שווי חברה של 1.7–1.8 מיליארד שקל.

מידרוג מעריכה כי שווי ההחזקות של אלון רבוע כחול בדור אלון (63%) מסתכם ב–290–320 מיליון שקל על בסיס שווי השוק של ההחזקה והנחה של 8% בהתחשב באופי המכירה, והעובדה שחברות דלק אחרות עומדות למכירה. שווי ההחזקה (54%) ברבוע נדל"ן הוערך ב–900–950 מיליון שקל ושווי ההחזקה בחברת נעמן הוערך על פי ערך השוק שלה. ההתחייבויות הפיננסיות של אלון רבוע כחול מסתכמות ב–1.05 מיליארד שקל. על בסיס זה מעריכה מידרוג שהערך הנכסי הנקי של אלון רבוע כחול שלילי ברמה של 60–85 מיליון שקל.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם