צרות בקבוצת דורי? עמוס לוזון שהה בחו"ל; מונה למנכ"ל קבוצת דורי

הביקור בחו"ל, קשור כנראה לפעילותו של לוזון - שהוא הספונסר של קבוצת מכבי פ"ת - בעולם הכדורגל ■ מאז לוזון רכש את השליטה, קבוצת דורי - שמתקנת הבוקר בכ-12% - צללה בכ-75%, ושווי החברה ירד לכ-30 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

למרות אי הוודאות בקבוצת דורי, וכשסוגיות מרכזיות כמו גורל התשלום לבעלי החוב והסדרת העברת השליטה מידי גזית גלוב עדיין עומדות על הפרק, "בעל הבית" החדש עמוס לוזון ניצל את הימים האחרונים לשהות בחו"ל - כך נודע ל-TheMarker. הביקור בחו"ל, קשור כנראה לפעילותו של לוזון בעולם הכדורגל. הבוקר הודיעה קבוצת דורי, כי לוזון - שרכש לפני כשבועיים 78% ממניות דורי תמורת כ-10.7 מיליון שקל - ימונה למנכ"ל החברה.

מאז לוזון רכש את השליטה, ניירות הערך של קבוצת דורי נכנסו לסחרור בבורסה. מניית קבוצת דורי - שמתקנת הבוקר (א') בכ-12% - צללה בכ-75%, ושווי החברה ירד לכ-30 מיליון שקל. גם מניית החברה הבת דורי בניה צנחה בשיעור דומה. במקביל, איגרות החוב של קבוצת דורי נפלו עד 30%, ושתי הסדרות (ו'- ו-ז') עלו לתשואות "זבל" של 28% (סדרה ו') ו-19% (סדרה ז').

עמוס לוזון
עמוס לוזוןצילום: זאב שטרן

הנפילה במניה ועליית התשואות באג"ח גילמו את חשש השוק שקבוצת דורי לא תוכל לעמוד בפירעון חובותיה - בין היתר, כ-270 מיליון שקל לבעלי האג"ח - משכך המניות שוות אפס, ושווי החוב הוא נגזרת ליכולת השיקום הצפויה (Recovery). עד אז, הכיסים העמוקים של גזית גלוב – שהזרימה לקבוצת דורי כבר כ-665 מיליון שקל – היו נקודת משען לבעלי החוב ולבעלי המניות.

על רקע אי הודואות, בשבוע שעבר מחזיקי החוב של קבוצת דורי - פסגות, אנליסט, מור, מגדל, מיטב דש, הלמן-אלדובי והראל – החליטו להקים נציגות, שכוללת את עופר גזית וגיל קלופמן. כמו כן נקבע כי המחזיקים ייוצגו על ידי משרד עורכי דין גיסין ושות' ומשרד פרץ- פיגל עורכי דין.

בתוך כך, גל ההתפטרויות בקבוצת דורי נמשך: הבוקר נמסר כי סמנכ"ל התפעול של דורי בניה, אילן שפלר הודיע על התפטרותו, וכך גם סמנכ"ל הביצוע, שרגא רוסנסקי. התפטרויות אלה מתווספות להחלטתו של מנכ"ל דורי בניה, אסף מור לסיים את תפקידו לפני כשלושה שבועות, והתפטרות כל דירקטויון דורי בניה. יצויין כי דורי בנייה היא החברה המסובכת בקבוצת דורי, שהפסידה בין 2013 לרבעון השלישי של 2015 כ-686 מיליון שקל, בעקבות רישון לקוי לאומדנים של פרויקטים נדל"ניים, בהם החברה שותפה.

לוזון, שמוכר בעיקר ממדורי הספורט בישראל, הוא הספונסר והבעלים לשעבר של קבוצת מכבי פ"ת בכדורגל. כמו כן לוזון הוא המנכ"ל והבלעים של חברת ע.לוזון נכסים והשקעות, הפועלת בתחום יזמות נדל"ן למגורים, מסחר ומשרדים. בין היתר, לוזון בונה 400 יח"ד בפתח תקווה; הוא מחזיק בקרקע של אולפני הרצליה המיועדת ל-360 יחידות דיור; ובנוסף הוא שותף עם אמריקה ישראל בפרויקט פינוי בינוי בבת ים, ושמיועד ל-2,200 יחידות דיור. בבעלותו של לוזון מתחם הפאוור סנטר בצומת ירקונים, והוא הבעלים או שותף במרכזים מסחריים נוספים.

לא ניתן היה להשיג את תגובתו של לוזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker