בסניף הדיגיטלי של בנק הפועלים יש עובדים - אבל אין לקוחות

אחרי חודשיים וחצי והשקעה של מיליוני שקלים, הסניף הדיגיטלי הראשון שבנק הפועלים פתח בתל אביב לא מסתמן בינתיים כהצלחה - אז למה בבנק דווקא חושבים להפך?

i-gold advertisement

לפני חודשיים וחצי השיק בנק הפועלים באירוע חגיגי בהשתתפות היו"ר יאיר סרוסי, המנכ"ל ציון קינן ויתר בכירי הבנק את הסניף הדיגיטלי הראשון. את מקומו של הסניף הוותיק בפינת הרחובות אבן גבירול־נורדאו בתל אביב תפס הסניף הדיגיטלי, לאחר שהושקעו בעיצובו מיליוני שקלים. במבט ראשון נראה כי מדובר בחנות הדגל של רשת מוצרי יוקרה בינלאומית - את הרושם הזה יוצרים העיצוב החדשני, המקראה הנקי ומסכי הענק.

סניף דיגיטלי של בנק אמור לספק שירותי בנקאות רק באמצעים דיגיטליים, בלא עזרה של בנקאים בשר ודם. בבנק הפועלים רואים את הדברים אחרת, ובסניף התל־אביבי מועסקים חמישה עובדים - שני מנהלים ושלושה יועצים. הפעולות בסניף מתבצעות בעמדות דיגיטליות בשירות עצמי, או באמצעות מכשיר טאבלט הנישא בידי הבנקאים בסניף.

בהודעה לעיתונות שפירסם בנק הפועלים ביום ההשקה, נכתב בין השאר כי "ממחקר שערך בנק הפועלים עולה כי במערכת הבנקאות הישראלית יש יותר ממיליון לקוחות המנהלים את עיקר פעילותם באמצעים דיגיטליים - וכי מספר זה צפוי כמעט להכפיל עצמו עד 2020. הסניפים הדיגיטליים מיועדים לשרת את הצורך הגדל והולך של הלקוח הישראלי בשירותים בנקאיים מתקדמים, חכמים וזמינים, המתאימים לעידן החדש".

עוד ציין הפועלים בהודעה "הסניף הדיגיטלי יעניק את כל שירותי הבנקאות ללקוחות פרטיים, חלקם בשירות עצמי ואחרים באמצעות בנקאים מומחים. לקוחות הסניפים הדיגיטליים ייהנו משעות פתיחה רבות, ממגוון שירותים ומוצרים חדשניים שפותחו במיוחד עבורם, ומצוות בנקאים מומחה שיעמוד לרשותם ויסייע להם להכיר את המוצרים החדשים".

בבנק הפועלים מסבירים כי החליטו לפעול בדרך זו אחרי שערכו מחקר וסקרים מעמיקים, כולל סיורים של מנהלים בכירים בבנקים דיגיטליים באירופה וארה"ב - תוך הסתייעות בייעוץ אסטרטגי של חברה בינלאומית. המסקנה שאליה הגיעו היא כי אף שעולם הבנקאות מתקדם בצעדי ענק אל כיוון הדיגיטציה, לא מעט לקוחות עדיין מעוניינים בסיוע וליווי של בנקאים - גם בסניפים הדיגיטליים.

הבנקאים בסניף הדיגיטלי אינם יושבים מאחורי הדלפק כמו בסניף רגיל, אלא אמורים להסתובב בין הלקוחות ולסייע בביצוע הפעולות. כך, עובדי הסניף עונדים שעון חכם שמספק להם חיווי על לקוח שהגיע לצורך פגישת ייעוץ או קבלת סיוע פיננסי.

אלא שמתברר כי בינתיים לעובדי הסניף בתל אביב יש הרבה זמן פנוי. מביקורים בסניף, בשעות שונות, מצטיירת תמונה שלפיה ברוב השעות שבהן הוא פתוח - הסניף שומם. כנראה שהתל־אביבים שמתגוררים באזור יכולים להתחבר לבד לכל הערוצים הדיגיטליים של הפועלים - ולא נזקקים לסניף הדיגיטלי לצורך זה.

בבנק הפועלים אומרים כי הצליחו לגייס כמה מאות לקוחות לסניף הדיגיטלי בתל אביב, וכי הביאו בחשבון שלא יהיה בו "מופע של קהל גדול". לדבריהם, בסניפים אחרים - בקניון עופר בחיפה, שכבר נפתח, ובקניון עופר ברחובות שייפתח השבוע - צפויים הרבה יותר לקוחות, וכך גם בסניפים הנוספים שייפתחו בעתיד.

הסניף הדיגיטלי בתל אביב, לפי בנק הפועלים, משמש מעין ניסוי כלים. מדובר בסניף קטן יחסית בשטחו, בהשוואה לסניפי הבנקים הדיגיטליים שפתחו ברקליס, סיטי ואחרים.

תגיות:

תגובות