האקרים פרצו לאתר מידע בניירות ערך של בנק ירושלים

מדובר באתר מידע שנסגר בעקבות הארוע, וכעת לא ניתן לבצע בו פעולות; הבנק הטיל את האחריות על גורמים עויינים לישראל, ששייכים לארגון "אנונימוס"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
מיכאל רוכוורגר

, בשליטת משפחת שובל, דיווח היום (ו') לבורסה על פריצה לאתר מידע ב, הנפרד מהאתר המרכזי של הבנק. בנק ירושלים ציין בדיווח כי עידכן על המתרחש את הפיקוח על הבנקים, והוסיף כי האתר, שהכיל מידע בלבד בתחום ניירות הערך, ללא אפשרות לביצוע פעולות, הורד מרשת האינטרנט ביוזמת הבנק. הודעה נמסרה גם למבטחי הבנק.

בנוסף, ציין הבנק בדיווח כי מבדיקות שערך ועורך הבנק, בייעוץ עם גורמים מומחים ובתיאום עם גורמים ממלכתיים האמונים על אכיפת הסייבר בישראל, עלה כי מדובר בפעילות גורמים אקטיביסטים העויינים את ישראל וששייכים לארגון "אנונימוס". הפעולה בוצעה מחוץ לגבולות המדינה. מבדיקת המידע שנאסף מאז היוודע האירוע עלה כי בחשבונות הלקוחות לא בוצעו פעולות שאינן מורשות ולא נגרם נזק ללקוחות.

 סניף בנק ירושלים
בנק ירושליםצילום: שי מכלוף / וואלה NEW

"עם היוודע האירוע, נקט ונוקט הבנק בפעולות להגנה על חשבונות הלקוחות וביצע פעולות מידיות, ביניהן החלפה ואיפוס של סיסמאות הגישה לחשבונות אלה", הודיעו בבנק ירושלים, והעריכו כי מדובר בכ-38 אלף רשומות, שמתוכן כ-6,000 חשבונות פעילים של הבנק בתחום ניירות ערך. זאת בעוד שהיתר הם לקוחות היסטוריים של חבר הבורסה, שקיבלו מידע במסגרת אתר נפרד זה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker