שלוש המתמודדות על רכישת רבוע נדל"ן יתחילו בבדיקות נאותות

החברות ביג ומגה אור הודיעו אתמול שבכוונתן להתחיל היום בבדיקת נאותות, לאחר שהקבוצה תציג מכתב יכולת שקיבלה מאחד הבנקים, שמאשר כי לקבוצה אמצעים ויכולת פיננסית לבצע את העסקה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת אלון רבוע כחול צפויה לפתוח היום או מחר חדר מידע לשלושה גופים שהגישו עד כה הצעות לרכישת אחזקתה של החברה בחברת (54%).

קבוצת ביג־מגה אור שהיתה הראשונה שהגישה את הצעת הרכש ביום חמישי שעבר, ושיפרה בתחילת השבוע את הצעתה לרכישת השליטה ברבוע נדל"ן לפי שווי חברה של 1.7 מיליארד שקל; קבוצת JTLV שאותה מוביל עמיר בירם שהציעה הצעה זהה; קבוצת אזורים ומשפחת דיין שהגישו שלשום הצעה גבוהה יותר לרכישת השליטה ברבוע נדל"ן בחלקים שווים עם משפחת דיין לפי שווי חברה של 1.725 מיליארד שקל.

אביגדור קפלן, מנכ"ל אלון רבוע כחולצילום: עופר וקנין

חברת אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן, שונה משתי הקבוצות שהגישו הצעה קודם לכן בכך שאינה מעורבת כלל בייזום, הקמה וניהול של נכסים מסחריים מניבים, וההון העצמי שלה מסתכם ב–719 מיליון שקל לעומת הון עצמי של 2.7 מיליארד שקל לביג.

ההצעות שהוגשו גבוהות ב–13% מההון העצמי של רבוע נדל"ן, אבל בעקבות עלייה של 19% במניית רבוע נדל"ן מיום חמישי, כשקבוצת ביג־מגה אור הגישה את ההצעה הראשונה קטנה, הפרמיה שמגולמת בהצעה בהשוואה למחיר הבורסה של החברה מ–32% ל–14%.

החברות ביג ומגה אור הודיעו אתמול שבכוונתן להתחיל היום בבדיקת נאותות, לאחר שהקבוצה תציג מכתב יכולת שקיבלה מאחד הבנקים, שמאשר כי לקבוצה אמצעים ויכולת פיננסית לבצע את העסקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker