מגה הידרדרה למחצית מגודלה של רמי לוי - צופה גירעון תזרימי של 16 מיליון שקל בתקופת ההפעלה

הרשת צופה שהרווחיות הגולמית תישמר ברמה גבוהה יחסית של 30%, לעומת 24.7% בשופרסל ו-22.2% ברמי לוי

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

על כמה הידרדרה רשת מגה, שהיתה בעבר הלא רחוק קמעונאית המזון השנייה בגודלה בישראל, ניתן ללמוד מהתחזית לתזרים המזומנים הצפוי מהפעלת 127 סניפיה של החברה עד 12 בפברואר, שנמסרה לבית המשפט המחוזי כחלק מהבקשה להקפאת הליכים.

מגה קמעונות צופה שתסיים את התקופה בהפסד תזרימי של 29.5 מיליון שקל, במחזור מכירות של 178 מיליון שקל, כולל מע"מ. בהתחשב בעובדה שהמע"מ הממוצע שהחברה משלמת הוא 14.5%, מגיע מחזור המכירות הצפוי בתקופת ההפעלה ל–155 מיליון שקל. כך, מחזור המכירות של מגה בתקופת ההפעלה משקף רמת מכירות שנתית של 1.9 מיליארד שקל - קצת יותר ממחצית ממחזור המכירות של רמי לוי.

היום בסניפי מגה: המדפים ריקים
היום בסניפי מגה: המדפים ריקיםצילום: עופר וקנין

מחזור המכירות מבוסס על ההנחה שהפדיון בחנויותיה של מגה, לאחר שייפתחו מחר, יהיה נמוך ב–20% בהשוואה לפדיון בשבוע הראשון של ינואר 2016; ושהחברה לא תקבל תווי קנייה.

מגה צופה שהרווחיות הגולמית תישמר ברמה גבוהה יחסית של 30%. זאת, בהשוואה לרווחיות גולמית של 24.7% בשופרסל, 22.2% ברמי לוי ו-23% בוויקטורי. שיעור רווחיות זה עשוי להצביע על הפוטנציאל של הרשת תחת בעלות אחרת ותנאי הפעלה אחרים, כמו שכירות ושכר עבודה נמוכים יותר.

מגה מניחה בתחזית שמסרה כי פעילות האינטרנט ושירותי המשלוחים בסניפים תופסק, ושהחברה תפסיק את הפרסום ולא תשלם ריבית וקרן לנושיה. סעיף ההוצאה המשמעותי ביותר בהוצאות התפעול של מגה קמעונות הוא סעיף השכר ל–3,300 עובדיה, שצפוי להסתכם ב–39 מיליון שקל לתקופת התחזית ולשבועיים הראשונים של ינואר 2016, ועוד תשלום של 4 מיליון שקל לעובדי קבלן.

הכללת תשלומי השכר בגין השבועיים הראשונים של ינואר בתחזית תזרים המזומנים בתקופת ההפעלה של החברה, מביאה את הגירעון התזרימי בפועל של מגה מהפעלת הרשת בין 17 בינואר ל–12 בפברואר ל–16 מיליון שקל. זאת, בהנחה של רמת מכירות נמוכה ב–20% מרמת המכירות הנמוכה ממילא בשבועיים הראשונים של ינואר 2016. מגה תשלם בתקופה הזאת שכירות של 8.5 מיליון שקל לחברה האחות רבוע נדל"ן, ו–7.6 מיליון שקל לצדדים שלישיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker