אופנהיימר: מחיר היעד למניית טאואר גבוה ב–75% ממחירה בבורסה

מנגד, קרן הגידור ספרוס טוענת כי טאואר ניפחה את מחיר המניה באמצעות הצגה מטעה של עסקות לרכישת מפעל מחברת פנסוניק ומיקרון

יורם גביזון

הנפילה במניותיה של חברת השבבים טאואר ג'אז בעקבות הדו"ח של חברת ספרוס (Spruce) היא הזדמנות קנייה - כך קובע בנק ההשקעות האמריקאי אופנהיימר, שחוזר על המלצת קנייה בתשואת יתר ומחיר יעד של 20 דולר למניה, שגבוה ב–75% ממחירה של המניה בנאסד"ק.

באופנהיימר מציינים שבעקבות ירידה של 21% במניית טאואר מתחילת 2016, נסחרת המניה במכפיל 5.6 לרווח הנקי למניה הצפוי ב–2017 (על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב US GAAP), כלומר, בהנחה ניכרת לעומת המניות של מתחרות החברה שנסחרות במכפיל 10 על הרווח הנקי הצפוי ב–2017.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר
ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

קרן הגידור ספרוס, שמתמחה במכירה בחסר של מניות ואחר כך פרסום דו"חות התוקפים את המדיניות החשבונאית של החברות, טוענת כי טאואר ניפחה את מחיר המניה באמצעות הצגה מטעה של עסקות לרכישת מפעל מחברת פנסוניק ומיקרון. לטענת ספרוס, שווי הנכסים שנרכשו בעסקת פנסוניק נופח ל–300 מיליון דולר ואיפשר לה להציג רווח של 166 מיליון דולר. הצגת הרווח תרמה לעליית מחיר המניה ולהחלטת בעלי אג"ח מסדרה ו' להמיר אותן למניות, ובכך לפטור את החברה מפירעון אג"ח.

באופנהיימר כותבים בעקבות מפגש עם הנהלת החברה ביום שישי (לאחר פרסום הדו"ח של ספרוס) שהתגובה לדו"ח מוגזמת, ומציינים שירכשו את המניה שכן טאואר היא אחת החברות הבולטות בתחום המוליכים למחצה בכל הקשור לשיפור ברווחיות הגולמית ובתזרים המזומנים הפנוי. להערכת שון סימונס וריק שייפר, אנליסטים באופנהיימר, כותבי הדו"ח אינם מכירים את המודל העסקי של טאואר.

להערכתם, הסבירות שטאואר עסקה בהונאה חשבונאית נמוכה ביותר, ומצפים שעננת הפערים בין הדיווח החשבונאי על פי Non GAAP לבין הדיווח החשבונאי על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב (US GAAP) תתפזר ב–2016, בעקבות הודעת ההנהלה שהחל ברבעון הראשון של השנה תדווח על תוצאותיה הכספיות על פי כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב בלבד.

סימונס ושייפר מציינים שהמיזם המשותף של טאואר עם פנסוניק מתחיל להניב פירות. ההכנסות של המיזם מצדדים שלישיים מגיעות ל–10 מיליון דולר ברבעון ב–2015, ולהערכתם יצמחו ל–25 מיליון דולר לרבעון ב–2016, ול–50 מיליון דולר לרבעון ב–2017.

להערכת אופנהיימר, בניגוד לעסקת מיקרון בעבר, זרם ההכנסות מפנסוניק בסך 360–400 מיליון דולר לשנה הוא יציב, ויש סבירות נמוכה ביותר שפנסוניק תנסה לשנות את ההסכם בין החברות שתוקפו חמש שנים. סימונס ושייפר מציינים שרכישת המפעל של חברת Maxim בסן אנטוניו, שצפויה להיסגר ברבעון הראשון של 2016, תגדיל את הכנסותיה של טאואר ב–100 מיליון דולר לשנה, תניב רווחיות גולמית של 10% והוצאות תפעול של מיליון דולר בשנה ותגדיל את הרווח למניית טאואר ב–10 ו–30 סנט ב–2016 ו–2017 (בהתאמה).

ההכנסות מייצור במפעל זה עבור צדדים שלישיים צפויות לצמוח ברבעון השלישי של 2016 ושיעור התרומה לכיסוי ההוצאות הקבועות שיניבו יגיע ל–50%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker