תע"א ופורמולה רוכשות את הזרוע הצבאית של נס טכנולוגיות ב-50 מיליון דולר

פורמולה ותעשייה אווירית מקוות ליהנות מסינרגיות בין פעילות TSG לפעילותן ■ "רכישת החברה תעמיק את אחיזתנו בתחומי השו"ב, המודיעין והגנת המולדת", יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית

עמרי זרחוביץ'

התעשייה האווירית (תע"א) ופורמולה מערכות רוכשות את TSG, הזרוע הצבאית של נס טכנולוגיות, תמורת 50 מיליון דולר, בחלוקה שווה בין שתי החברות. TSG עוסקת, בין היתר, בתחום מערכות השליטה והבקרה, מודיעין, הגנת המולדת וסייבר.

עיקר פעילות של TSG הוא בישראל, ומשתמשים במוצריה הן בצה"ל והן במשטרה. לפי הערכות, השלמת העסקה תיקח בתוך 3-1 חודשים, בכפוף לאישורים רגולטוריים, שכוללים אישורים מרשות ההגבלים העסקיים, רשות החברות, משרד הביטחון ועוד.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית
יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האוויריתצילום: זיו קורן

TSG היא חברה קטנה ביחס לעולם הביטחוני, והרכישה שלה היא חלק מתהליך קונסולידציה של חברות בסדר גודל שלה, שנרכשות על ידי חברות גדולות. תעשייה אווירית עבדה עד כה עם TSG, אך לא בהיקף גבוה. המערכות של TSG הן בדרך כלל חלק מפרויקטים גדולים, ולא נמכרים באופן נפרד, ולכן תע"א יכולה למנף את מכירות TSG. חברת TSG מספקת פתרונות שו"ב מרמת הדרגים הנמוכים ועד מערכות לאומיות, ולכן תאפשר לתע"א לספק מערכות בעלות פתרון מקיף.

הרכישה נובעת מהחלטה אסטרטגית של תע"א ופורמולה להרחיב את תחומי פעילותן באמצעות מיזוגים ורכישות. השותפות עם פורמולה תשאיר את TSG חברה לא-ממשלתית. פורמולה מקווה גם כן ליהנות מסינרגיות בין פעילות TSG לפעילותן של החברות הבנות האחרות, בהן מטריקס ומג'יק. כך, פורמולה תוכל לקחת פתרונות שמספקת מטריקס ולספק אותן בפרויקטים של TSG.

יוסי וייס, מנכ"ל התעשייה האווירית, מסר כי "רכישת החברה תעמיק את אחיזתנו בתחומי השו"ב, המודיעין והגנת המולדת, הן בקרב מערכת הביטחון בארץ והן בקרב לקוחות בחו"ל, ותייצר סינרגיה בין מוצרי שלושת החברות באופן שיאפשר מתן פתרונות כוללים (end to end) ללקוחות".

פורמולה היא חברת אחזקות ששולטת במטריקס, מג'יק וסאפיינס. "רכישת TSG, המובילה בתחומה מוסיפה צלע רביעית לפרוטפוליו החברות של פורמולה, מרחיבה את נוכחותנו במגזר הביטחוני והסייבר ההולך וגדל ונותנת לנו בסיס יציב להמשך הפעילות", אמר גיא ברנשטיין, מנכ"ל פורמולה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker