המלט רוכשת חברה סינית תמורת 15 מיליון דולר במזומן

רכישת החברה תסייע להמלט לבסס את נוכחותה בסין - אחד השווקים החזקים של החברה

יורם גביזון
יורם גביזון

חברת המלט שבשליטת קרן פימי ממשיכה להתרחב באמצעות רכישות. החברה, שמפתחת מחברים, ברזים ושסתומים לתעשייה התהליכית ולתעשיית המוליכים למחצה, חתמה על הסכם לרכישת החברה הסינית Jiangsu Xinghe Valve תמורת סכום של עד 18.4 מיליון דולר, מהם 15 מיליון דולר במזומן ו-3.4 מיליון דולר בכפוף לעמידתה של החברה הנרכשת ביעדי רווחיות עד סוף 2017.

Jiangsu Xinghe מייצרת שסתומים ומחברים לחברות סיניות גדולות בתחומי התעשייה, כולל תחנות כוח גרעיניות, רכבות מהירות, תעשיית הפטרוכימיה, הנפט והגז, וחברות לבקרת תהליכים באמצעות חוזים ארוכי טווח. החברה הסינית הציגה רווח של 496 אלף דולר ורווח תפעולי של 870 אלף דולר במחזור של 16.6 מיליון דולר בינואר-נובמבר 2015, בהשוואה לרווח נקי של 1.6 מיליון דולר ורווח תפעולי של 2.5 מיליון דולר במחזור של 18.9 מיליון דולר ב־2014. ההון העצמי של החברה הנרכשת הוא 17.6 מיליון דולר.

אורי אולינר
אורי אולינר

רכישת Jiangsu Xinghe, שפעילותה ויכולותיה דומים לאלה של המלט, תאפשר לחברה הישראלית להרחיב משמעותית את דריסת הרגל של החברה בשווקי אסיה ותחזק את מעמדה התחרותי באמצעות אופטימיזציה של יכולת הייצור. המלט מעריכה שהרכישה תסייע לה לחדור לתעשיות מתפתחות נוספות בסין, כמו האנרגיה הסולרית ותעשיית המוליכים למחצה שצומחת במהירות.

אורי אולינר, המנכ"ל הפורש של המלט, ציין שרכישת Jiangsu Xinghe תסייע לחברה לבסס את נוכחותה בסין - שהוא אחד השווקים החזקים של החברה. לדבריו, השוק הסיני מתאפיין בעידוד לייצור מקומי ובעובדה שרוב הפרויקטים ממשלתיים ומקבלים הנחיה להעדיף רכש מחברות סיניות.

רכישת Jiangsu Xinghe היא הרכישה השנייה של המלט בתוך שנה, לאחר שבסוף דצמבר 2014 רכשה את חברת Cambridge Fluid Systems הבריטית, שעוסקת בפיתוח מערכות להובלת גזים בתחום תעשיות הפאנלים הסולריים והמסכים השטוחים, תמורת 3.3 מיליון דולר. מחזור המכירות של החברה הנרכשת הוא 12 מיליון דולר, והיא הרוויחה סכומים זניחים ולא צמחה בשנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ