בנק ירושלים מעניק לבראק אן.וי מחיר יעד הגבוה ב-33% מבשוק

האנליסט ישי ששון: החברה מצליחה לייצר תזרימי מזומנים גבוהים, שמאפשרים לה להשקיע בפרויקטים מבלי להסתמך על מימון מהבנקים

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בנק ירושלים ברוקראז' פירסם המלצת "קנייה" למניית בראק אן.וי במחיר יעד של 322 שקל — 33% יותר ממחירה הנוכחי בבורסה בתל אביב. בבנק מסבירים כי החברה המשיכה להציג תוצאות טובות בכל סוגי פעילותה – נדל"ן מניב מסחרי, נדל"ן מניב למגורים וייזום פרויקטים.

האנליסט ישי ששון מבנק ירושלים, שהחל לסקר את החברה לפני יותר משנה, ציין כי הם מתרשמים מכך שהחברה מצליחה לאתר עסקות בגרמניה, שמאפשרות לה להשיג תשואה גבוהה מאוד על ההון המושקע ברמת סיכון נמוכה, ולהשיג תשואה גבוהה בשכר הדירה.

בראק אן.וי
נכס של בראק אן.וי בגרמניהצילום: בראק אן.וי

ששון מסביר שה–FFO של (נתון המייצג רווח נקי בתוספת דיווידנדים מהשקעות, פחת והפחתות) של החברה בתחום המניב צמח ב–28% מאז תחילת הסיקור בידי הבנק באוקטובר 2014.

לדבריו, החברה מתנהלת היטב הן מבחינה פיננסית והן מבחינת פעילות הנדל"ן עצמה גם בתחום הייזום ובתחום המגורים, תוך שהיא בוחרת היטב את מיקומי הנכסים שבהם היא משקיעה בגרמניה. הוא מסביר כי פעילות הייזום של החברה בעיר דיסלדורף, שכוללת פרויקט מרכזי ששלב הבנייה בו נמצא בעיצומו, ושבו עתידות להיבנות 1,500 יחידות דיור — נושאת רמת רווחיות גבוה של יותר מ–20%. הוא מוסיף גם, כי החברה נהנית בנוסף לכך מעליית מחירים ממוצעת של 5% בשנה.

ששון מסביר גם כי העובדה שבפרויקט נמכרו דירות רבות על הנייר עוד לפני תחילת הבנייה (25% מיחידות הדיור) מאפשרת לחברה להתקדם בבנייה ללא צורך במימון בנקאי, אלא על הבסיס הפיננסי של התזרים שהיא משיגה דרך מקדמות מהלקוחות ומאשראי הספקים.

גם בתחום המסחרי קיים לדבריו "תזרים יציב ואיתן הנשען על פיזור גיאוגרפי והתמקדות באזורים מבוססים, ועל קיומם של דיירי עוגן איכותיים בעלי חוזים ארוכי טווח". הוא גם מעריך שהנתונים המקרו־כלכליים בגרמניה מאפשרים גידול עתידי בשכר הדירה בתחום זה.

לחברה יש פרויקטים בתחום הדיור להשכרה הכוללים 9,900 יחידות דיור. ששון מדגיש כי החברה מציגה בתחום זה תוצאות טובות משל המתחרות. לדבריו, שכר הדירה בהשכרות החדשות של החברה גבוה בכ–20% משכר הדירה הממוצע בתיק הנכסים של החברה.

בראק אן.וי נסחרת בשווי שוק של 1.6 מיליארד שקל, לאחר עלייה של 125% במניה בחמש השנים האחרונות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker