צפו

כתב ערוץ 1 נדקר במהלך שידור - והפיל את מניית פמס

איתם לחובר נשמע לבקשת נציגי חברת אפודי המגן והתנסה באפוד ■ המוצר לא עמד בדקירה ולחובר נפצע קלות ■ מאז הפצת ההודעה - המניה נופלת ■ פמס "הכתב זז בעת ההדגמה והדוקר פספס את המיגון"

רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי
רותי לוי

כתב ערוץ 1 איתם לחובר פונה לבית החולים בבוקר במצב קל לאחר שנדקר במהלך בדיקת אפודי מגן צוואר של חברת פמס. לחובר, צילם כתבה למהדורת מבט שבמסגרתה נפגש עם נציגי החברה, ובמהלך הצילומים הסכים לבקשת הנציגים לנסות את האפוד. המוצר לא עמד בהבטחות והסכין חדר מעבר לאפוד ופצע את הכתב.

פמס מייצרת אפודים למערכת הביטחון ולשוק האזרחי. מניית החברה התחילה את יום המסחר בעלייה של 3%. הקפיצה במניה נבעה כנראה עקב פרסום בעיתון "ידיעות אחרונות" על אפודים אזרחיים שמפתחת פמס באחרונה, ושאותם ניתן יהיה לשווק לאנשים שחרדים מגל הדקירות בישראל. פמס ביצעה עסקה עם צה"ל למכירת צווארוני מגן, לאור המצב הבטחוני, וריבוי אירועי הדקירה של חיילים המשרתים באזורים רגישים.

רשות השידור הפיצה הודעה בדבר פציעתו של לחובר ב–14:40. הפרסום ברשתות גרם לשינוי כיוון במניה והיא עברה לירידה של כ–5%. מחזור המסחר בפמס היה גבוה מאוד אתמול והגיע ל–7 מיליון שקל — פי 14 מהמחזור הרגיל בה.

מפמס נמסר בתגובה כי: "הסכין לא חדרה את המיגון אלא הכתב בעת ההדגמה זז וה"דוקר" פספס את המיגון ולכן הכתב נדקר קלות בחלק העליון מעל המיגון. החומר שלנו נבדק במעבדות בכל העולם ונמצא עומד בכל התקנים המחמירים ביותר, הרבה מעבר לדקירה של אדם".

פמס עוסקת בפיתוח וייצור אריגים המשמשים חומר גלם בתעשיית המיגון האישי ומיגון כלי רכב ותחבורה. בעל השליטה בחברה, דניאל בלום, מחזיק ב–68% ממניותיה. החברה נסחרת בתל אביב בשווי של 880 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של 2015 היו לפמס הכנסות של 213 מיליון שקל ורווח נקי של 58.7 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker