פריגו ואלרגן גנריקה ישתפו פעולה בשיווק תרופה של 46 מיליון דולר לשנה

פריגו נאלצה להפסיק בפעם השנייה את תהליך השיווק של מוצר מוביל לשיעול וצינון - בשל בעיות איכות

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

החברות פריגו ו השיקו היום (ג') שילוב של טבליות guaifenesin במינון של 600 מיליגרם וטבליות של pseudophedrine HCL בשחרור מושהה במינון של 60 מיליגרם. המוצר, שישווק לסיטונאים כמותג פרטי של רשתות הפארם והקמעונות, הוא הגרסה הגנרית של המוצר Mucinex D בשחרור מושהה, שמיועד לטיפול בגודש באף ולהקל על לחץ וגודש בסינוסים, ושמכירותיו הסתכמו ב-46 מיליון דולר ב-12 החודשים האחרונים.

שיתוף הפעולה של פריגו עם אלרגן גנריקה בתחום זה יהפוך בעתיד הקרוב לשיתוף פעולה עם חברת טבע הישראלית. זאת, בהמשך לשיתופי פעולה בעבר בין החברות בייצור ובשיווק הגרסה הגנרית לאלגרה, התרופה נגד אלרגיות, ולטמודר, שהיא תרופה לסרטן המוח.

משאית של חברת פריגוצילום: בלומברג

הגרסה של שתי החברות ל-Mucinex תהיה הראשונה בשוק. ואולם, בעתיד צפויה תחרות מצדן של חברות הודיות כמו אורובינדו וד"ר רדי. פריגו, שמנוהלת על ידי ג'ו פאפא, החלה את שיתוף הפעולה שלה עם אלרגן באחד מגלגוליה הקודמים כחברת ווטסון האמריקאית, שנכנסה לבולמוס של רכישות שבמסגרתו רכשה את אקטוויס האיסלנדית ומאוחר יותר את אלרגן.

התרומה הכלכלית משיווק התרופה לתוצאותיה הכספיות של פריגו תהיה מוגבלת בשנים הראשונות לשיווקה. זאת משום שאלרגן פיתחה את הגרסה הגנרית, ואילו פריגו תורמת את ערוצי השיווק. פריגו מתעניינת במשפחת מוצרי Mucinex בשחרור מושהה, בשל חוזק המותג ומכיוון שהחברה שפיתחה אותה, רקיט בנקיזר, ממשיכה ולהשקיע בקידום מכירות ובשיווק. לפיכך המכירות של משפחת המוצרים מסתכמות ב-400 מיליון דולר לשנה וצומחת בשיעור של 7% בשנה.

סיבה נוספת להתמקדות של פריגו במשפחת המוצרים בשחרור מושהה היא חסמי הכניסה הטכנולוגיים שגבוהים ביחס לנדרש על מנת לפתחם. במקביל לתחילת שיווק הגרסה הגנרית של Mucinex D ER נאלצה פריגו להפסיק בפעם השנייה את שיווק הגרסה הגנרית של Guaifenesin 600 mg בשחרור מושהה. זאת, לאחר שגילתה חוסר יציבות בשילוב בין החומר הפעיל לבין החומרים הלא פעילים בתרופה. משיכת המוצר מהשוק אירעה בעיתוי בעייתי, משום שמדובר באחד המוצרים העיקריים לטיפול בשיעול וצינון - אחת מקטגורית המוצרים החשובה של פריגו בתחום מוצרי הצריכה הרפואיים והתרופות ללא מרשם, ומשום שמרבית מכירותיו היו אמורות להתבצע ברבעון הראשון של 2016 בעקבות החורף החם והמאוחר יחסית בצפון אמריקה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker