מידרוג הורידה את הדירוג של אג"ח אפריקה לרמת "אג"ח זבל" - שוק ההון - TheMarker
תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

מידרוג הורידה את הדירוג של אג"ח אפריקה לרמת "אג"ח זבל"

במידרוג הורידו את הדירוג של אפריקה ל-Ba1 בגלל המשך הסיכון בפעילות החברה הבת ברוסיה, אך מעריכים כי החברה יכולה לשרת את החוב בטווח הקצר-בינוני גם אם פעילות אפי פיתוח לא תשתפר

5תגובות

חברת דירוג האשראי מידרוג הורידה דירוג לסדרות האג"ח (כ"ו, כ"ז, ו-כ"ח) של חברת אפריקה ישראל בשתי רמות - מ-Baa2 ל-Ba1 (בהקבלה למעלות, הדירוג ירד מ-BBB לדירוג של BB+). המשמעות היא הורדת דירוג לרמה של "אג"ח זבל". אג"ח כ"ו ו-כ"ז נסחרות בתשואה של כ-27% ואג"ח כ"ח בתשואה של 34%.

מידרוג נימקה את הורדת הדירוג ואת אופק הדירוג השלילי בגידול בסיכון בפעילות החברה ברוסיה, "הנובע מאי הוודאות הסובבת את הכלכלה והעמקת חולשתה. הכלכלה הרוסית סובלת, בין היתר, מהירידה החדה והתנודתית במחירי הנפט בשנה האחרונה בשילוב משבר גיאופוליטי באזור ומשטר הסנקציות הכלכליות שהוחל על המדינה". בחברת דירוג האשראי ציינו כי בחודשיים האחרונים נרשמה היחלשות נוספת של הרובל, שמוביל להמשך הרעה במשיכת דיווידנדים בטווח הקצר-בינוני מהחברה הבת אפי פיתוח, שפועלת בעיקר במוסקבה, ומהווה אחזקת מהותית בקבוצה.

לב לבייב, בעלי חברת אפריקה ישראל
עופר וקנין

עם זאת, במדרוג מציינים לחיוב את עמידת החברה בתוכניות להפקת תזרים ממימוש נכסים בארה"ב ובישראל, וכן ממשיכת דיווידנדים מהחברות הבנות. "בהתחשב בנזילות הקיימת ומספר מקורות תזרים נוספים בעלי נראות גבוהה הכוללים, בין היתר, קבלת דיווידנדים מאפריקה נכסים ומחברת דניה סיבוס במהלך 2016 , לחברה אין תלות בקבלת מקורות מאפי פיתוח בתקופה זו. תוכניות החברה לפרעונות ב-2017 כוללות בין היתר מימושים של נכסים, אך תחזית זו אינה ודאית ותלויה בין היתר בהסכמות מול רוכשים פוטנציאליים, גופים מממנים, שותפים ועוד".

לסיכום מעריכים במדרוג כי ההיחלשות בגמישות הפיננסית וביכולתה של אפי פיתוח להפיק תזרים מספק שיעלה לחברה, מובילים להרעה בפרופיל הסיכון, אך מציינים כי קיימת גמישות תפעולית מסוימת התורמת ליכולת שירות החוב בטווח הקצר-בינוני גם בהיעדר שיפור בפעילות של אפי פיתוח והתאוששות בכלכלה הרוסית.

"אף על פי שלטובת סדרות האג"ח ישנן בטוחות של שעבוד מניות, בשלב זה מאפייני וסוג הבטוחה, שווי השוק והתנודתיות במחיר אינם מביאים להטבה בדירוג בגין סדרות אלו, בייחוד מכיוון שה-LTV הנגזר מבטוחות אלו הינו גבוה יחסית", הוסיפו במדרוג.

הרשמה לניוזלטר

הירשמו עכשיו: עדכונים שוטפים משוק ההון בישראל ישירות למייל

ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם