ח"כ גילאון: לבדוק מינויה של ורדה אלשיך לדירקטורית בכלל ביטוח

"אלשיך עסקה לא אחת בהחלטות הנוגעות באופן ישיר לחברת כלל ולמהלכים פנימיים שקרו בה, בהם נסיונותיו של אלשטיין להפקיעה מידי הבעלים הקודמים נוחי דנקנר"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון, דרוש מממלא מקום הממונה על ההגבלים במשק, אורי שוורץ, לבדוק את מינויה של השופטת בדימוס ורדה אלשיך כדירקטורית בחברת כלל ביטוח, השייכת לקונצרן אי.די.בי בראשות אדוארדו אלשטיין.

גילאון טוען כי "בשבתה כשופטת בית המשפט המחוזי בתל אביב, אלשיך שימשה כמנהלת מחלקת הפירוקים, הכינוסים וההבראות ופשיטות הרגל. בתוך כך עסקה לא אחת בהחלטות הנוגעות באופן ישיר לחברת כלל ולמהלכים פנימיים שקרו בה, בהם נסיונותיו של אלשטיין להפקיעה מידי הבעלים הקודמים נוחי דנקנר".

הוא הוסיף כי "אף שמינוי זה של אלשייך נעשה כדין, עולה ממנו ריח רע של ניגוד עניינים, ומעלה שאלות רבות בנוגע לשורת ההחלטות שקיבלה אלשיך בסוגיית כלל ביטוח, שעה שעסקה בעניינה בשבתה כשופטת".

גילאון מבקש משוורץ לקיים בדיקה יסודית בשאלה האם להחלטותיה של אלשיך בעניינים הנוגעים לכלל או לקבוצת אי.די.בי כשופטת יכלה להיות השפעה על מינוי זה או על מינויים אחרים בקבוצה. גילאון הוסיף כי "אם תעלה בדיקתך כי בדברים ישנו לכאורה טעם לפגם, הרי שאז נכון לטעמי להפעיל את סמכותך, ולפסול את מינוייה של אלשיך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker