פישמן: "לא יודע אם אצליח להחזיר את כל החובות, כל בנק יודע אם להיות מודאג או לא"

איש העסקים לחדשות ערוץ 2: "מה ששווים הנכסים - זה מה שהבנקים יקבלו" ■ מוטי זיסר: "בנק הפועלים החליט לחסל אותי, כי הוא פשוט שונא אותי"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

"אני לא יודע אם אצליח להחזיר את כל החובות", כך אמר הערב איש העסקים אליעזר פישמן לחדשות ערוץ 2.

הכתבה עסקה בטייקונים לשעבר שלא מחזירים חובות לבנקים: פישמן החייב לבנקים בראשות הפועלים ולאומי כ-4.5-5 מיליארד שקל, נוחי דנקנר החייב לבנקים בראשות הפועלים ולאומי כ-500 מיליון שקל ומוטי זיסר החייב לבנק פועלים כמיליארד שקל ונאבק בכוונת הבנק להכריז עליו כפושט רגל.

זיסר, שהתראיין לכתבה אמר: "בנק הפועלים החליט לחסל את מוטי זיסר, כי הוא פשוט שונא אותו. הוא שונא אותו".

מוטי זיסר צילום: מוטי מילרוד

זיסר נשאל - אז מפלים אותך לעומת טייקונים אחרים?

זיסר: "לא, לא מפלים, גנבו אותי. זה הכל. גופים שחייבים. אנשים הכי משפיעים במשק - 4 ו-5 מיליארד שקל עוד מסתובבים לי כאן עד לרגע זה ולא עשו כלום. עם פישמן - כמה מדברים? אני יכול להגיד לך 4.7 מיליארד שקל, כמה חייב דנקנר? זה נראה לך הגיוני? כי יש להם ביטאונים, כי יש להם עדיין חברים שדואגים להם"

מה זה חברים שדואגים להם? הבנקים אמורים לדאוג לזה שהם יקבלו את הכסף.

זיסר: "הבנקים לא דואגים לכלום".

אליעזר פישמן צילום: מוטי קמחי

גם פישמן התראיין לכתבה ונשאל: אחת הטענות היא שלולא היית אליעזר פישמן, כבר היו מעקלים לך נכסים או מוציאים אותך מהבית, כמו שלמשל עשו למוטי זיסר.

פישמן: "בסדר, אז אני לא מתווכח עם מוטי זיסר. כל הנכסים עומדים למכירה ולאט לאט מוכרים אותם. הבנקים לוקחים את הכסף נקודה. אני לא יודע אם אצליח להחזיר את כל החובות, את מה ששווים הנכסים - זה מה שהם יקבלו. כל בנק יודע אם הוא צריך להיות מודאג או לא, תאמיני לי".

אבל ברור לך שאם היית אדם מן השורה והיית חייב אפילו כמה עשרות אלפי שקלים, הבנקים לא היינו מתנהגים איתך נחמד אולי כמו שמתנהגים איתך?

פישמן: "אם אתה חייב הרבה אז הבנק סבלני עד שאתה מוכר את הנכסים, זה הכל, אם אין לך הרבה אז הם לא מחכים כי אין להם למה לחכות".

מבנק הפועלים נמסר כי "מוטי זיסר אחראי לתספורת הגדולה ביותר שנעשתה אי פעם בישראל. 1.8 מיליארד שקל מכספי הציבור נמחקו בהסדר החוב של אלביט הדמיה. זיסר, בניגוד לבעלי שליטה אחרים, לא הסכים להכניס יד לכיסו ולהזרים כספים לחברה שאותה הוא הוביל לאבדון.

"לאחר שמונה עו"ד גיורא ארדינסט ככונס נכסים, ובמסגרת הליכי הכינוס, נחשף אורח החיים הנהנתני שניהל זיסר. מטוס פרטי לשימושו האישי, אחוזה רחבת ידיים שנבנתה במיוחד בשבילו מכספיה של מרכזי שליטה ועוד. זיסר לא היסס גם לבצע עסקות פיקטיביות ולהעביר נכסים לילדיו. בעניין זה הוגשה בקשה לבית המשפט לבטל את העסקות בהן הועברו שני מגרשים יקרי ערך לילדיו של זיסר. גם בזמן שנדונה בקשת הכינוס ניסה זיסר להפעיל לחץ תקשורתי על בנק הפועלים אך כפי שנהג בעבר, בנק הפועלים לא ייתן לרעש התקשורתי שזיסר מייצר למנוע ממנו להמשיך בהליכי גביית החוב, כפי שמצופה ממנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker