השופטת בדימוס ורדה אלשיך מונתה לדירקטורית בכלל ביטוח

בשנת 2011 עמדה אלשיך בלב סערה כאשר נציב תלונות הציבור על השופטים קבע כי ערכה תיקונים בפרוטוקול דיון לאחר שהסתיים ■ לאורך השנים פיתחה אלשיך מומחיות בתחום הפירוקים וכינוס הנכסים, ופסיקותיה התקדימיות בתחום יצרו הסדרה במקרים שבהם החוק לא נתן מענה

אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

שנתיים לאחר שפרשה מכס השיפוט מונתה השופטת בדימוס ורדה אלשייך לדירקטורית בחברת הביטוח כלל ביטוח. כך עולה מדיווח שהוציאה אתמול החברה.

כלל ביטוח המנוהלת בידי איזי כהן נמצאת תחת פיקוחו של הנאמן משה טרי אשר מונה על ידי משרד האוצר והוא המחזיק במניות השליטה של החברה.

ורדה אלשיך
השופטת בדימוס ורדה אלשיךצילום: תומר אפלבאום

עוד מונו לדירקטוירון החברה מזל מרגליות, ואברהם קנובל. מרגליות היא דירקטורית במפעלים פטרוכימיים ואינטרקולוני. קנובל הוא דירקטור בחברת בנייני האומה, ובעברו יו"ר ועדת השקעות בחברת הביטוח איילון.

מינויים של השלושה בא לאחר ששני דירקטורים בכלל ביטוח סיימו את תפקידם. אמנון שדה ועמוס ערן. שדה היה חבר בדירקטוריון במשך 15 שנה ואילו ערן כיהן בדירקטוריון 18 שנה.

אלשיך ציינה בתצהיר שהגישה כי "לאור נסיון של 17 שנים כשופטת שעסקה אך ורק בפירוקים, כינוסים והבראת חברות, מתוכן שנים רבות כמנהלת המחלקה בבית המשפט המחוזי בת"א שם התנקזו מרבית התיקים 'הכבדים והגדולים' של המשק. פיקחתי על פעולות הדירקטוריון ונושאי המשרה השונים בחברות כמו אפריקה ישראל, דלק נדל"ן, הסנה, מעריב, קלאב מרקט, עיריית טייבה ועוד חברות רבות וגדולות”.

לאורך השנים פיתחה אלשיך מומחיות בתחום הפירוקים וכינוס הנכסים. היא כתבה ספרים בנושא ופסיקותיה התקדימיות בתחום יצרו הסדרה במקרים שבהם החוק לא נתן מענה. כך לדוגמא, בהחלטה שנתנה בעניין הליך חדלות הפירעון של חברת אפריקה ישראל בשנת 2009, היא קבעה כי בהסדר נושים שבו יש נושים בעלי אג"ח שאמורות להיפרע בטווח הקצר ובעלי אג"ח שמחזיקים בסדרות שאמורות להיפרע במועד רחוק יותר, יש לפצות את בעלי האג"ח הקצרות באופן מועדף ביחס לאג"ח הארוכות כדי להשיג שוויון מהותי. על בסיס קביעה זו מתנהל כעת הדיון המשפטי בעניינה של חברת אי.די. בי.

בשנת 2011 עמדה אלשיך בלב סערה כאשר נציב תלונות הציבור על השופטים קבע כי ערכה תיקונים בפרוטוקול דיון לאחר שהסתיים הדיון ומבלי שעורכי הדין שהשתתפו בו ידעו על התיקונים. שר המשפטים דאז, פרופ' יעקב נאמן, ונשיא בית המשפט העליון דאז, ד"ר אשר גרוניס, גיבו את השופטת אלשיך ודחו את טענות הלשכה. אלשיך הסכימה אז לפרוש מתפקידה כיו"ר נציגות השופטים, תפקיד אליו נבחרה פעמיים רצופות, ובמסגרתו שימשה כמעין יו"ר ועד עובדים של השופטים.

כלל ביטוח נמצאת בימים אלו בשלבים אחרונים למכירתה לחברת מקרולינק הסינית. המכירה הייתה אמורה להסתיים בסוף שנת 2015 אך המפקחת על הביטוח דורית סלינגר נתנה לחברת האם של כלל ביטוח חברת אי.די.בי, ארכה לסכם על המכירה עד יום שלישי הקרוב אחרת תיאלץ אי.די.בי למכור את מניותיה בבורסה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker