לאחר 7 שנים בתפקיד, אורי אולינר, יסיים את תפקידו כמנכ"ל המ-לט

את מקומו של אולינר כמנכ"ל החברה יתפוס סמנכ"ל שיווק ומכירות אמיר וידמן, החל ב-1 בינואר ■ אולינר ימונה כדירקטור בהמ-לט, החל מ-1 ביולי 2016

ערן אזרן

לאחר 7 שנים בתפקיד, אורי אולינר, מנכ"ל המ-לט יסיים את תפקידו – כך הודיעה היום (ה') . יצרנית ומשוות אביזרי הצנרת, המחברים, הברזים והשסתומים שבשליטת קרן פימי. את מקומו של אולינר כמנכ"ל החברה יתפוס סמנכ"ל שיווק ומכירות אמיר וידמן, החל ב-1 בינואר. אולינר ימונה כדירקטור בהמ-לט, החל מ-1 ביולי 2016.

המ-לט, שבשליטת קרן פימי (60%), הציגה ברבעונים האחרונים תוצאות חלשות, על רקע היחלשות היורו והליש"ט כלפי הדולר והאטה בתעשייה התהליכית באירופה, צפון אמריקה והמזרח הרחוק (מוצרים לתעשיית הנפט והגז, התעשייה הכימית והפטרוכימית, יצרני מכוניות בגז, יצרני טורבינות, וכן יצרני מכשור אנליטי למעבדות). בתשעת החודשים הראשונים של 2015, הכנסותיה של החברה אמנם גדלו בכ-8.7% ל-288 מיליון שרל, ואולם, הרווח הנקי דווקא ירד ב-23% ל-18 מיליון שקל.

למרות החולשה בתשעת החודשים הראשונים של השנה, בשלוש שנים שקדמו לכן הציגה המ-לט גידול מתמשך בתוצאותיה הכספיות. השיפור בתוצאות ניכר במניית החברה שעלתה מתילת 2013 ועד לתחילת 2015 ב-62%. ואולם, ההאטה בפעילות ב-2015 הורידה את מחיר המניה בכ-20% למחיר של 30 שקל למניה.

בשנה האחרונה אולינר הוביל את העסקה לרכישת הבעלות המלאה על חברת Cambridge Fluid Systems האנגלית תמורת 3.3 מיליון דולר. החברה עוסקת בפיתוח מערכות להובלת גזים בתחום תעשיות ה-LED ששייך למגזר המוצרים האולטרה נקיים, וכן היא פועלת במגזר המוצרים לתעשייה התהליכית בתחומי הפטרוכימיה, המכשור האנליטי, הפרמצבטיקה והתעופה.

עלות שכרו של אולינר הסתכמה ב–2014 ב–3 מיליון שקל, שכללה שכר בעלות של 1.7 מיליון שקל ומענק בסכום של 719 אלף שקל. ב-2013 הסתכמה עלות שכרו ב-2.3 מיליון שקל, שכללה שכר בעלות של 1.8 מיליון שקל, ומענק בסכום של כ-680 אלף שקל.

אורי אולינר
אורי אולינר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker