פרשת השוחד במטה יהודה: הוארך מעצרו של גבי מגנזי

מגנזי, החשוד במתן שוחד במרמה ובעבירות מס, מאושפז מהיום הראשון למעצרו ולכן חקירתו לא הושלמה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק

מעצרו של גבי מגנזי, ראש קבוצת מגנזי ובעל השליטה (70%) בחברת אברות, הוארך בחמישה ימים על ידי בית משפט השלום. ל-TheMarker נודע כי מגנזי, החשוד במתן שוחד במרמה ובעבירות מס הנוגעות לראש המועצה האזורית מטה יהודה, מאושפז מאז היום הראשון למעצרו. אשפוזו של מגנזי הקשה על המשטרה בהשלמת החקירה, ולכן הוחלט להאריך את מעצרו.

בנוסף לכך, התברר בדיון שנערך בבית המשפט כי המנכ"ל של חברת מגנזי תשתיות, ניר עפרוני, שמיוצג על ידי עורכי הדין אפרת טרוים ורונן ממאיר, חשוד במרמה, מעבר על חוק ההגבלים העסקיים והלבנת הון בסכומים של מיליוני שקלים, שוחרר בהסכמה למעצר בית של 10 ימים. כמו כן, הוא נדרש להפקיד 50 אלף שקל במזומן ולספק ערבות עצמית של אשתו כצד ג' בסך של 50 אלף שקל. סגן נשיאת בית משפט השלום, שמעון שטיין, אסר עליו לצאת מהארץ למשך 180 יום ופקד עליו להתרחק מהחברים בקבוצת מגנזי למשך 30 יום מתום המעצר ולא ליצור קשר במשך אותה תקופה עם כל המעורבים בפרשה, עקב החשש של בית המשפט והמשטרה כי החשודים יתאמו ביניהם גרסאות וישבשו את הליכי בית המשפט.

ביום שלישי האחרון הודיעה חברת אברות למשקיעים כי במסגרת חקירה שמתנהלת על ידי המשטרה בשיתוף עם גורמים נוספים בקשר לחשדות בנוגע לראש המועצה האזורית מטה יהודה בעניין מתן שוחד, מרמה ועבירות מס, נעצר בעל השליטה מגנזי. עוד נכתב בהודעה כי יו"ר החברה יוסי אקב ועובד נוסף ששמו לא פורסם נחקרו גם הם. החברה הודיעה כי בצהרי יום שני הגיעו נציגי רשויות האכיפה למשרדי אברות בקיבוץ בארות יצחק ושאלו מספר שאלות בנוגע לפעילותה של החברה, המבצעת עבודות בנוגע לתחום תחזוקת תאגידי המים במועצה האזורית מטה יהודה.

באברות מבצעים את העבודות באמצעות הפעילות שרכשו בחברה ביולי 2015 בתחום תחזוקת תאגידי המים. החברה הסבירה כי פעילות התחזוקה הינה מהותית עבורה, וכן כי הכנסותיה של אברות בתחום זה, הנוגעות למועצה האזורית מטה יהודה, הסתכמו בכ-4 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker