הבורסה נסגרה בעליות: ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-1.1%; מדד הגז והנפט טיפס ב-1.6% - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

הבורסה נסגרה בעליות: ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-1.1%; מדד הגז והנפט טיפס ב-1.6%

אל על נסקה ב-6%. אבוג'ן עלתה ב-8%; ואלון רבוע ב-9%. עליות חדות באיגרות החוב הממשלתיות לטווח ארוך

תגובות

המדדים המובילים בבורסה בתל אביב רשמו היום עליות נאות. מדד ת"א 25 עלה ב-1.1% לאחר שבסיכום השבוע שעבר הוא ירד ב-0.1%. מדד ת"א 100 הוסיף גם הוא 1.1% לשוויו אחר שבשבוע שעבר השיל 0.3%.

מדד הביומד זינק ב-1.7% לאחר שטיפס ב-4.1% בשבוע שעבר, מדד הבנקים עלה ב-1.3%  ומדד נדל"ן 15 טיפס ב-1.2% לאחר שירד בשבוע שעבר ב-0.3%. מדד הנפט והגז עלה ב-1.6% על רקע התבטאותו של יצחק תשובה.

מדדי התל בונד 20 ,40 ,60 ננעלו ללא שינוי ביחס לסוף השבוע שעבר. איגרת חוב ממשלתית שקלית ל-10 שנים מסוג שחר עלתה ב 0.49% והתשואה עליה ירדה ל-2.08%. איגרת חוב צמודת מדד ל-10 שנים מסוג גליל עלתה ב-0.49% והתשואה עליה נקבעה על 0.55%. 

בלטו במסחר: מניית אל על שנסקה ב-6%, אבוג'ן שזינקה ב-8%. ואלון רבוע שטיפסה ב-9%. כיל  זינקה ב-3.5%  והחברה לישראל ב-4%. ביוטיים עלתה ב-7%.

מניית ביי2 נטוורקס קפצה ב-6% בעקבות הודעה על הסכם שיתוף פעולה עם ענקית המסחר המקוון אי.ביי - שלפיו החברה תפתח ב-ebay זירות מסחר למוצרים מישראל.

בבנק אגוד הסבירו: "נתוני מאקרו שפורסמו בשבוע שעבר בארה"ב היו ברובם חיוביים, אם כי נתון מכירות הבתים הקיימים הפתיע לרעה. באירופה פורסמו מעט מאוד נתוני מאקרו בשבוע שעבר, ובלט לרעה נתון התמ"ג לרבעון השלישי בבריטניה, אשר היה נמוך מהצפי. בהתאם למסחר בעולם, בשבוע שעבר נחלש הדולר מעט מול השקל. נקודת תמיכה קרובה הינה 3.8 שקל לדולר, ונקודת התנגדות רחוקה עומדת על 4 שקל לדולר".

בתוך כך, דו"ח שפירסמו השבוע כלכלני בנק גולדמן סאקס טוען כי ישראל תהיה חשופה במיוחד להשפעת רמת האינפלציה מהעולם בשנת 2016, בשל העובדה שמסחר מהווה נתח גדול מהתוצר המקומי הגולמי (GDP) שלה.

כלכלני הלמן-אלדובי כתבו בסקירתם השבועית: "בישראל, הירידה ברמת האינפלציה נמשכת זמן רב מהצפוי מה שעשוי לתמוך בהותרת הריבית ברמתה הנמוכה עוד זמן מה. עם זאת, אנו לא צופים מהלך נוסף של הורדת ריבית על ידיבנק ישראל בהחלטה הקרובה כמו גם בחודשים הקרובים. בנוסף, אנו מניחים כי אם הדולר יתחזק אל מול השקל לאור העלאת הריבית האמריקאית, כבר בסוף 2016, אם לא קודם, נתחיל לשמוע על תכניות להעלאת הריבית המקומית"

במרכז המסחר

חברת כיל (כימיקלים לישראל) מנהלת שיחות להארכת תוקף הזיכיון שלה לכריית אשלג והדשן הרב-מינרלי פוליסולפט במכרה Boulby בבריטניה. על פי דיווחים בעיתונות הבריטית, כיל מבקשת להאריך עד 2060 את תוקף הזיכיון הנוכחי שלה.

אלקטרה נדל"ן ממשיכה בסדרת המימושים במטרה לשפר את היחסים הפיננסיים שלה. החברה, שבשליטת אלקו החזקות (58.6%) של גרשון זילקינד, הודיעה כי חתמה על הסכם שלפיו תמכור בניין משרדים בעיר שטוטגרט בגרמניה שהיה עד כה בבעלותה המלאה תמורת 24 מיליון יורו (101 מיליון שקל).

חברת אביליטי הישראלית, שמייצרת טכנולוגיות מודיעיניות, השלימה את כניסתה לנאסד"ק באמצעות מיזוג עם חברת קיימבריג'. המיזוג הוא לפי שווי של כ-250 מיליון דולר לאביליטי, והעסקה מתבצעת במזומן ובמניות. המניה תחל להיסחר היום תחת סימול ABIL. בנוסף, החברה נמצאת בשלבים מתקדמים לרישום כפול בבורסה בתל אביב, והיא צפויה להיכנס לת"א 100.

אפריקה ישראל להשקעות, שבשליטת לב לבייב קיימה ביום חמישי אסיפת בעלי אג"ח כדי לנסות ולהפיג את החששות של מחזיקי אג"ח מסדרות כ"ו, כ"ז וכ"ח. החברה חייבת למחזיקי האג"חים בסדרות אלו כ-3.6 מיליארד שקל, וכעת נאלצה להוכיח כי יש ביכולתה לעמוד במלוא התחייבויותיה ללא צורך בהסדר חוב נוסף, זאת למרות שאיגרות החוב נסחרות במחירים של 60-40 אגורות לאיגרת - מחירים הנמוכים בעשרות אחוזים מערך הפארי (ערך התחייבוייתי מלא אם האג"ח היו נפרעות כיום) – מחירים המשקפים תשואות לפדיון זבל של עד כ-30%.

תדיראן הולדינגס גייסה 27.5 מיליון שקל, בהנפקת מניות רדומות. במסגרת המכרז לציבור התקבלו ביקושים בהיקף כספי של כ-45.6 מיליון ש"ח וההנפקה נסגרה ב3% יותר  מעל מחיר המינימום  על 51.06 שקלי.

חברה בת של קולפלנט קיבלה הודעה מאת משרד הפטנטים האירופאי, לפיה חברת .Fibrogen מתנגדת לבקשת הפטנט אותו הגישה החברה. לשיטתה בקשת הפטנט של קולפלנט  חורגות מעבר   לתמיכה המילולית המצויה בגוף הפטנט ולפיכך אינה חדשיות  ואין בהן התקדמות המצאתית.

חודש וחצי לפני הדיון בבג"ץ בעניין "מתווה הגז",בקבוצת דלק  מחממים מנועים לקראת הפיתוח האפשרי של מאגרי תמר ולווייתן. מנהלי שותפויות דלק קידוחים ואבנר 
דלק קידוחים החלו בסבב פגישות עם משקיעים ואנליסטים ופירסמו מצגת הכוללת את תוכנית הפיתוח המעודכנות למאגרים, וכן את ההשלכות של השינויים בשוק האנרגיה העולמי - ובראשם הצניחה במחיר הנפט - על הפעילות העתידית.

"2016 תהיה שנת מפנה חיובית בפיתוח משק האנרגיה הישראלי. כמי שמחויב למדינת ישראל, לחברה הישראלית כולה ולמשקיעים, המחויבות שלנו היא להביא את הגז הטבעי בראש ובראשונה ל-2,000 מפעלים ישראליים שממתינים לפיתוח מאגרי הגז, ליצרני החשמל המקומיים ולמשק הישראלי כולו", אמר היום (א') יצחק תשובה, בעל השליטה בקבוצת דלק בכנס אנליסטים שנערך בבורסה בתל אביב.

חברת אורביט קיבלה הזמנה נוספת למערכות התקשורת הלווינית הימית OceanTRx 7-500 בתחום התדר Ka, בהיקף של 8.2 מיליון שקל מספק עולמי של שירותי תקשורת לווינית.המערכות יותקנו על ספינות נופש ויסתווספו לציוד אורביט שכבר מותקן בכלי השיט של מפעילי אניות נופש מהגדולים בעולם.

דירקטוריון אלקטרה הודיע היום כי אימץ מדיניות חלוקת דיווידנד של 40% לפחות מהרווח השנתי לבעלי המניות. ההחלטה תקפה לשלוש השנים הקרובות ותיבחן מחדש בתום תקופה זו. יישום המדיניות יתבצע לפי שיקול הדעת של חברי הדירקטוריון, שייתחשבו בקריטריונים כמו מצבה הפיננסי של החברה ותוכנית ההשקעות שלה.

ת"א 25

ת"א 25

ת"א 100

ת"א 100

מדד הבנקים

מדד הבנקים

ת"א נדל"ן

ת"א נדל"ן


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#