אחותו, אמו וגיסו של ברמלי חתמו בעבורו על ערבות של 2.5 מיליון שקל

השלושה משכנו את בתיהם בשביל שברמלי יוכל להמשיך להסתובב מחוץ לכותלי בית הכלא; "אחי החליף ב-10 השנים האחרונות את דמות אבי שנפטר ומאז עמד בכל ההתחייבויות שלו כלפינו. הוא בשום פנים ואופן לא יברח"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

למרות החשדות על הלבנת הון, בניית פירמידה והונאת משקיעים, אמו, אחותו וגיסו של ברמלי חתמו לו ערבות בשביל שיוכל להשתחרר מהמעצר, כך עולה מדיון שהתקיים השבוע בתיק הפלילי של אמיר ברמלי.

משפחתו הסכימה לתשלומי הערבות לאחר שהמפרק הזמני של רוביקון, הפועל בשביל להחזיר חובות של 296 מיליון שקל לנושים, גילה כי ברמלי השתמש ב-1.7 מיליון שקל מכספי המשקיעים בשביל להשתחרר מהמעצר, והפקיד אותם כערבות בקופת בית המשפט. בעקבות כך דרש המפרק מהרשות לניירות ערך כי תשחרר לקופת הנושים את הכספים, במקום שאלו ישמשו לטובת צרכי שחרור המעצר של ברמלי.

אמיר ברמלי בבית המשפט
אמיר ברמלי בדיון בבית המשפטצילום: עופר וקנין

לפיכך, הרשות פנתה בבקשה דחופה לשופטת דנה אמיר, בטענה כי ברמלי הפר את תנאי הערובה ובבקשה מהשופטת לקבוע תנאי ערובה חדשים, בטרם יימלט מהארץ. השופטת, אשר בהחלטתה כתבה כי נאספו ראיות המקימות חשד לביצוע עבירות חמורות על ידי ברמלי, קבעה כי 1.7 מיליון שקל יוחזרו לקופת רוביקון ובמקומן ברמלי ייתן התחייבות עצמית על סך 4 מיליון שקל, יופקד מזומן של 150 אלף שקל וערבות צד שלישי של 2.5 מיליון שקל תינתן על ידי אמו, אחותו וגיסו רועי הורביץ. כבטוחה לערבות הוחלט כי ירשם שיעבוד על בתיהם של הערבים.

אמו אנט, פנסיונרית של משרד החינוך, הסכימה לשעבד את ביתה היחיד בשלומי בו היא מתגוררת לבדה, לטובת ערבות המשולמת למדינה - כך, שאם יפר ברמלי את תנאי הערובה שנקבעו לו, המדינה תוכל למכורו. לפי עדותה של אנט ברמלי, שוויו של הבית מעורך ב-1.2 מיליון שקל, וכיום קיימת עליו משכנתא של 360 אלף שקל.

אמו של ברמלי סיפרה שלאחרונה החלה לעבוד בקופת חולים לאומית כמדריכת עיסוי תינוקות ומדי חודש היא מקבלת פנסיה ממשרד החינוך. לשאלת בית המשפט מה תעשה אם ברמלי ייברח מהארץ ענתה "הבית זה כל מה שיש לי. זה לא יקרה. אם זה יקרה אני אתמודד. אני מבינה לחלוטין שזה עלול לקרות ותלוי בעובדה שאמיר לא יברח מכל סיבה שהיא. אני מבינה שיוכלו לקחת לי את הבית".

גם אחותו, אפרת ברמלי הורביץ, שיעבדה לטובת חירותו של ברמלי את הדירה שלה בגבעת עדה ששווייה כ-1.4 מיליון שקל. אפרת ובן זוגה עבדו בפירמידה אותה בנה ברמלי, ועתה נותרו מובטלים; בעלה ניהל את חברת דנדש הכושלת, בה הושקעו 16 מיליון שקל מכספי המשקיעים והוצא לה כבר צו פירוק, כאשר המפרק בכתבי טענותיו טען כי החברה חסרת כל ערך.

אמיר ברמלי
אמיר ברמליצילום: עופר וקנין

גם אחותו של ברמלי בטוחה שהוא לא יברח מהארץ: "אם היה לי אחוז של ספק באחי לא הייתי עושה זאת. אני בטוחה בו במיליון אחוזים שהוא לא יברח. חשוב לציין שאחי החליף ב-10 השנים האחרונות את דמות אבי שנפטר ומאז עמד בכל התחייבות שלו כלפינו לכן אני חושבת שהוא בשום פנים ואופן לא יברח".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker