ממשיכה לממש: אלקטרה נדל"ן מכרה בניין בגרמניה ב-101 מיליון שקל

החברה, שבשליטת אלקו החזקות, רכשה את הבניין ב-2012, והיא מוכרת אותו כעת ברווח של 10 מיליון שקל. תזרים המזומנים בעקבות המכירה יסתכם ב-77 מיליון שקל

אורי תומר
אורי תומר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אלקטרה נדל"ן ממשיכה בסדרת המימושים במטרה לשפר את היחסים הפיננסיים שלה. החברה, שבשליטת אלקו החזקות (58.6%) של גרשון זילקינד, הודיעה היום כי חתמה על הסכם שלפיו תמכור  בניין משרדים בעיר שטוטגרט בגרמניה שהיה עד כה בבעלותה המלאה תמורת 24 מיליון יורו (101 מיליון שקל).

המכירה צפויה להניב לחברה רווח לאחר מס של 2.2 מיליון יורו (9.5 מיליון שקל). אלקטרה נדל"ן רכשה את הבניין ב-2012 תמורת 12 מיליון יורו. תזרים המזומנים החופשי בעקבות מכירת הבניין צפוי להסתכם ב-18 מיליון יורו (77 מיליון שקל) – לאחר מס והוצאות עסקה.

בניין משרדים בשטוטגרט שבגרמניה
צילום: יח"צ

הבניין שמכרה אלקטרה הוא בשטח של 27 אלף מ"ר, ושימש כמרכז ההדרכה של חברת IBM.

גיל רושניק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן, הסביר בעקבות החתימה על ההסכם: "בעסקה הנוכחית ניצלה אלקטרה נדל"ן הזדמנות שנוצרה בעקבות עניין שהביע הרוכש בנכס הספציפי של החברה, בשל רצונו לעשות שימוש בנכס לצרכיו המיוחדים. עסקה זו תתווסף לרצף המימושים שעליו דיווחנו מתחילת השנה באירופה, כאשר עם עסקה זו הצלחנו לממש תשעה נכסים מניבים מהתיק האירופי שלנו בסך של כ-500 מיליון שקל, שיצרו תזרים נקי לחברה בסך כולל של כ-200 מיליון שקל".

גיל רושניק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן
גיל רושניק, מנכ"ל אלקטרה נדל"ן

מניית אלקטרה נדל"ן עלתה ב-20% ב-12 החודשים האחרונים. עם זאת, המניה עדין רחוקה בכ-80% ממחירה בתחילת 2011. החברה - שמחזיקה בנכסים מניבים בישראל, גרמניה, ארה"ב וקנדה - הצליחה להגדיל ברבעון השלישי של 2015 את הכנסותיה ל-81 מיליון שקל, לעומת 33 מיליון שקל ברבעון המקביל, ולצמצם את ההפסד הנקי ל-11 מיליון שקל – לעומת הפסד של כמעט 40 מיליון שקל ברבעון המקביל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker