גזית גלוב תמכור 3% מהחברה הבת FCR
 תמורת 90 מיליון דולר

בשבוע שעבר מכרה גזית גלוב כ-3.7% מהון המניות של החברה-הבת אקוויטי 1 האמריקאית, תמורת כ-125 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן גזית גלוב ממשיכה לממש מניות של החברות־הבנות. גזית גלוב, הנמצאת בשליטת חיים כצמן ודורי סגל, הודיעה שלשום כי בכוונתה למכור כ-6.5 מיליון מניות (כ-2.9%) של החברה־הבת הקנדית FCR תמורת כ-90 מיליון דולר. התמורה תשמש את החברה בעיקר להקטנת החוב הקיים. בשבוע שעבר מכרה גזית גלוב כ-3.7% מהון המניות של החברה־הבת האמריקאית אקוויטי 1 תמורת כ-125 מיליון דולר.

מניית גזית גלוב ירדה מתחילת השנה בכ-20%, והחברה, הנמצאת תחת ניהולה של רוחה לוין, נסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של כ-6.28 מיליארד שקל, המגלם לה מכפיל הון (יחס בין שווי שוק להון עצמי) של כ-0.87 בלבד. הרישום של המניה למסחר בניו יורק ובטורונטו לא הביא לגידול ניכר במסחר במניה.

"בשנה האחרונה גדלה רמת המינוף של גזית גלוב בשל כמה סיבות; אחת חיובית - רכישה ענקית של חברת סקטור הנורווגית באמצעות החברת־הבת סיטיקון (גזית השקיעה בהנפקת הזכויות לצורך הרכישה כ-1.1 מיליארד שקל), והשאר שליליות - המשך השקעות בקבוצת דורי, היחלשות כמה מהמטבעות הפעילות של החברה (יורו, דולר קנדי וריאל ברזילי) והמשבר ברוסיה", אמר רו"ח נועם פינקו, אנליסט בכיר של בית ההשקעות פסגות.

"גזית גלוב מימשה כמה נכסים במשך השנה. הגדלת המינוף הביאה לכך שנרשמו בשבועות האחרונים ירידות באג"ח של הקבוצה. מבחינת חברת נדל"ן כמו גזית, שוק האג"ח הוא, למעשה, גורם הייצור המרכזי של פעילות החברה, ולכן עלייה במחירו משפיעה לרעה על הקבוצה. גזית היתה ידועה תמיד בניהול פיננסי אחראי, ולכן נראה כי החברה הגיבה לעלייה במינוף בצורה מהירה".

חיים כצמן
חיים כצמןצילום: ניר קידר

בסיטי בנק ממליצים לקנות את מנית גזית גלוב במחיר של כ-13.3 דולר, הגבוה בכ-46% ממחירה בבורסה: "ביקרנו בשבוע שעבר עם הנהלת גזית בסאו פאולו. גזית מחזיקה בעיר בשבעה מתוך 52 קניונים; אלה נכסים טיפוסיים לגזית גלוב שאוהבת להחזיק בנכסים נגישים לתחבורה עם פוטנציאל לגידול ב-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) באמצעות ניהול טוב יותר ופיתוח מחדש".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker