ישרס העמידה הלוואה 
של 100 מיליון שקל לרוכשי מתחם נדל"ן בבני ברק

תמורת הלוואה ל-18 חודש ישלמו הרוכשים ריבית שנתית של 10% ■ הנכס נמכר תמורת 210 מיליון שקל, כולל ריבית וקנסות על הארכה של השלמת העסקה, וברווח של 85 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

האיתנות הפינסית שממנה נהנית ישרס השקעות שבשליטת שלמה אייזנברג, מאפשרת לחברה להתנהל כמו בנק ולהעמיד הלוואות מוכר לקונים של נכסיה. כך, ישרס השלימה השבוע את העסקה למכירת מתחם בשטח של 17 דונם בבני ברק לידי קבוצת משקיעים, הכוללת את אליעזר אופק, משפחת בן דוד ומשקיעים נוספים.

תמורת המתחם שבנוי כיום כהאנגרים (בעבר היה בחלקו מפעל של דובק) שמושכר לפעילות מסחר, משלמים המשקיעים לישרס 182.5 מיליון שקל. מתוך סכום זה המשקיעים כבר שילמו לישרס 82.5 מיליון שקל, בעוד את יתר הסכום של 100 מיליון השקלים מעמידה ישרס לרוכשים כהלוואת מוכר לתקופה של 18 חודשים (עם אפשרות לפירעון מוקדם). זאת תמורת ריבית שנתית נאה של 10% (שתשולם מדי חודש), ושעבוד ראשון בכיר ויחיד הקרקע הגדולה במתחם הנמכר, שאותה מייעדים הרוכשים לצורך שינוי ייעוד התב"ע והקמת פרויקט של כ-300–400 דירות למגורים.

בהתאם לכך, אם מביאים בחשבון את התשלום בגין הריבית, וכן קנסות בגין הארכת האופציות להשלמת העסקה, הדבר אמור להניב לישרס 28 מיליון שקל. כך, התמורה הכוללת שישרס תקבל עשויה להיות 210 מיליון שקל והרווח שלה יסתכם ב-85 מיליון שקל. יחס חוב לבטוחה בהלוואה שמעמידה ישרס הוא 55%, והיא מתרחשת זמן קצר לאחר שרשת הקמעונות מגה המדמממת, שהיתה שוכרת עוגן במתחם, עזבה אותו.

שלמה אייזנברג
שלמה אייזנברגצילום: תומר אפלבאום

ישרס, הפועלת בתחומי נדל"ן מניב ובנייה למגורים בישראל, השלימה לפני פחות מחודש בהצלחה את ההנפקה של 5% מהון מניותיה בהיקף של 78 מיליון שקל, ונכנסה למדד ת"א 100. החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-1.4 מיליארד שקל, לעומת הון עצמי של כ-1.5 מיליארד שקל.

לאחר ניסיונות רבים הצליחה ישרס באחרונה למחוק מהמסחר את החברה הבת עוגן נדל"ן, ובימים אלה ישרס נמצאת במגעים מתקדמים למכירת המרכז המסחרי דימול במתחם בורסת יהלומים שברמת גן תמורת 250 מיליון שקל וברווח לפני מס של 100 מיליון שקל.

לישרס יש כמה נכסים נוספים שעדיין לא משוערכים לפי עלות היסטורית, ולא לפי שוויים הכלכלי. מדובר בעיקר בקרקע בחבצלת השרון על המים בשטח של 30 דונם עם זכויות למגורים, מגרש בכפר שמריהו ומגרש בירושלים. השווי העודף של שלושת הנכסים האלו מוערך בכמה מאות מיליוני שקלים. ישרס וגב ים גם מכרו השבוע לחברת וילאר מרכז מסחרי ברמת הנשיא בחיפה תמורת 80 מיליון שקל.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker