הפונזי של יוטרייד מגיע לכדי פירוק החברה: דיון מחר בבוקר בביהמ"ש המחוזי בת"א

חקירה של רשות ניירות ערך מצאה כי במקום 48 מיליון שקל שהיו אמורים להיות בחשבון החברה לפי דיווחיה, לחברה יש רק 300 אלף שקל ■ בבקשת הפירוק נטען כי הבעלים והמנכ"ל אביב טל-מור ברח לחו"ל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מגיעה לבית המשפט: השופט איתן אורנשטיין קבע מחר בבוקר (ה') דיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב. עו"ד עדו עינת, ממשרד כהן וילצ'יק ושות, הגיש היום בקשה דחופה לפירוק החברה בגין חוב של 300 אלף שקל ללקוחותיה, אלון ועדי בן שאול. כמו כן, ביקש העו"ד למנות את עו"ד אלעד עפארי, מאותו משרד, כמפרק זמני של החברה.

אתמול נודע כי שנה לאחר שהוגשה תביעה ייצוגית בסך 50 מיליון שקל נגד חברת יוטרייד פרימיום והמנכ"ל ומייסד החברה, , ביקשה מבית המשפט לסגור את פעילותה.

אביב טל-מור, מנכ"ל חברת יוטרייד
אביב טל-מור, מנכ"ל חברת יוטרייד

בעקבות הבקשה, שאותה הגיש לבית המשפט יו"ר הרשות, שמואל האוזר, נעתר השופט, , לבקשה וניפק צו סגירה לפעילות יוטרייד במעמד צד אחד. מהבקשה עולה כי נכון לכיום, 350 משקיעים איבדו את כל כספם. חקירה של הרשות מצאה כי במקום 48 מיליון שקל שהיו אמורים להיות בחשבון, לפחות לדברי החברה למשקיעים, לחברה יש רק 300 אלף שקל.

הצו אוסר על החברה לגייס כספים באמצעות תוכנת המחשב שלה או באמצעים אחרים, כמו גם לקבל מכל אדם או גוף כסף או תמורה שוות ערך לביצוע פעולות השקעה. לבקשת רשות ניירות ערך, הורה כבוב על מינוי של בעל תפקיד זמני שיתפוס את כלל כספי הלקוחות שמוחזקים בחשבון הבנק של החברה, וינהלם עד שיוכרע גורל החברה.

בבקשה לפירוק החברה כתבו עוה"ד כי "משיחות שניהלו המבקשים עם נציגי החברה עלה חשד שמא הכספים שהופקדו בידי החברה לצורך השקעה בשוק ההון שימשו את אנשי החברה לצורך פעילות בלתי לגיטימית המגיעה לכדי הונאה של ממש".

בנוסף נכתב כי "עולה תמונה מטרידה של חדלות פרעון מובהקת, שאליה מצטרף חשש ממשי להברחת נכסיה של החברה, ובעניין זה יושלם כי מעיון בהודעות שפורסמו בתקשורת אף עולה כי מר טל-מור, בעל השליטה, אינו בארץ, וככל הנראה עזב לאור מצבה של החברה. החברה עצמה לא מצאה לנכון להסתיר את מצבה הכלכלי הקשה והודיעה כי קשיים בנזילותה הכספית מונעים ממנה לשלם את מלוא חוב המבקשים ובאופן מידי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker