לאבסטייל קיבלה אישור FDA למערכת לניטור מרחוק של הסוכר בדם

החברה הקטינה את המכשיר בהשוואה למדי גלוקוז קיימים, הורידה את עלותו ל-6-7 דולרים והפכה את תהליך המדידה למקוון

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת Labstyle קיבלה את אישור רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) לשווק את Dario, מערכת מבוססת סמארטפון למדידה וניטור מרחוק של רמת הגלוקוז בדמם של חולי סוכרת.

Dario, שכבר קיבלה אישורי שיווק והתחייבות שיפוי מרשויות ומשרדי הבריאות באוסטרליה, קנדה, אנגליה והולנד, היא מערכת שכוללת מד גלוקוז שמתחבר לשקע האוזניות של הסמארטפון, מקלוני בדיקה, מכשיר דקירה ואפליקציה שמעלה את נתוני הבדיקה לענן.

מכשיר דריו לניטור גלוקוז בדם
המכשירצילום: יח"צ

לאבסטייל, שמנוהלת על ידי ארז רפאל, ציינה שההיקף הכספי השנתי של השוק למדידת וניטור גלוקוז הוא 12 מיליארד דולר. לאבסטייל הקטינה את המכשיר בהשוואה למדי גלוקוז קיימים, הורידה את עלותו ל-6-7 דולרים והפכה את תהליך המדידה למקוון, כך שהמבטח שמכסה עבור 85% מחולי הסוכרת במערב את עלות הבדיקה יכול לנטר את ההיענות של החולה, כלומר האם הוא אכן משתמש במקלוני הבדיקה שחברת הביטוח רכשה עבורו וכן אחרי תוצאות הבדיקה.

ארז רפאל, מנכ"ל ונשיא דריו
ארז רפאל, מנכ"ל ונשיא דריוצילום: יח"צ

לאבסטייל כבר מנהלת שיחות עם חברות ביטוח רפואי בארה"ב לקבלת שיפוי רפואי. החברה מעריכה שהורדת עלות המכשיר ומקלוני הבדיקה תשכנע חולי סכרת, שחלקם נושאים בהשתתפות עצמית על מדי הגלוקוז הקיימים בשוק, לוותר על קבלת השיפוי ולרכוש את Dario בעלות נמוכה מעלות ההשתתפות העצמית.

החברה, שהוקמה ב-2010 ומעסיקה 17 עובדים, ביצעה שני גיוסים שבמסגרתם גייסה 4 מיליון דולר ב-2015 במחירים של 18 סנט ו-30 סנט למניה. החברה נסחרת במחיר של 48 סנט למניה שמשקף שווי חברה של 20.6 מיליון דולר לאחר עלייה של 176% ב-2015.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker