אדוארדו אלשטיין מקצה ליד ימינו בישראל 
1.3% מאי.די.בי פיתוח בשווי של 15 מיליון שקל

היום תתקיים אסיפת בעלי מניות בדסק"ש כדי לאשר למנכ"ל הנכנס גיל שרון חבילת תגמול של 59 מיליון שקל בחמש שנים

מיכאל רוכוורגר

חברת אי.די.בי פיתוח, שבשליטת אדוארדו אלשטיין, דיווחה אתמול כי חברת דולפין נידרלנדס (החברה האם של אי.די.בי פיתוח) חתמה על הסכם ייעוץ עם שולם לפידות, יד ימינו של אלשטיין בישראל, המשמש בין השאר דירקטור חליף באי.די.בי פיתוח ובחברה הבת דיסקונט השקעות (דסק"ש).

במסגרת ההסכמות בין הצדדים תקצה דולפין ללפידות כ–8.84 מיליון מניות של אי.די.בי פיתוח (כ–1.33% מניות החברה) שיהיו ניתנות להבשלה בחמש מנות ב–31 בדצמבר של כל אחת מהשנים 2015–2019. אי.די.בי פיתוח נסחרת לפי שווי שוק של כ–1.2 מיליארד שקל, כך שמדובר בהענקת מניות בשווי שוק של כ–15 מיליון שקל.

שולם לפידות, מנכ"ל איי.די.בי
שולם לפידות, מנכ"ל איי.די.ביצילום: דניאל בר און

כמו כן ההסכם כולל הוראות בנוגע להצטרפות של לפידות למכירת מניות נוספות של אי.די.בי פיתוח על ידי דולפין או גורמים קשורים לה. לפידות גם קיבל על עצמו את ההתחייבות לפעול עם המניות בהתאם למה שסוכם בהסדר עם נאמני ההסדר באי.די.בי אחזקות, עוה"ד חגי אולמן ואייל גבאי.

היום תתקיים אסיפת בעלי מניות בדסק"ש שבה בעלי מניות מיעוט בקרב הציבור שאין להם עניין אישי בכך יצטרכו לאשר את תנאי התגמול של המנכ"ל הנכנס, גיל שרון, שנאלץ להתקפל וויתר על כ–40% מחבילת המניות שהיה אמור לקבל במקור והיתה אמור לכלול כ–1.8% ממניות דסק"ש, וכן כ–0.6% ממניות שופרסל ו–0.6% מסלקום.

גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום
גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקוםצילום: עופר וקנין

כעת, לאחר ההפחתה, שרון מסכים לקבל במקום מניות של סלקום ושופרסל בשווי 30 מיליון שקל, מניות של סלקום ושופרסל בשווי כולל של 18 מיליון שקל. הרכיב של המזומן והבונוס השנתי כמו גם הרכיב של מניות דסק"ש ייוותרו על כנו.

כמו כן הסכים שרון לוותר על התנאי שלפיו ימשיך לקבל כסף מהחברה במקרה של אובדן שליטה בחברה. בסה"כ החבילה נוכחית של תגמול של שרון מוערכת ב–59 מיליון שקל לחמש שנים. בתוך כך דירקטוריון אי.די.בי פיתוח אמור להחליט בימים הקרובים עם אילו מתוך שלוש קבוצות סיניות הוא חותם על הסכם למכירת חברה הבת כלל ביטוח (55%) תמורת 2.5–2.7 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker