הבעת אמון נוספת של חברת ביטוח באנלייט: הפניקס מגדילה את החזקתה ל-9.4%

חברת הביטוח וקבוצת אלוביץ רכשו 4.5% מאנלייט ממשפחת ויל ■ העסקה נעשתה יומיים לאחר שאנלייט וחברת מגדל חתמו על הסכם להקמת שותפות שתשקיע 400 מיליון שקל בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בחו"ל

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המודל העסקי של אנלייט וביצועיה זוכים להבעת אמון מחברת ביטוח נוספת. חברת הפניקס רכשה ביום חמישי שעבר בעסקה מחוץ לבורסה 14.3 מיליון מניות שהן 4.45% מהונה של חברת האנרגיה המתחדשת מידי משפחת וייל במחיר של 75 אגורות למניה ובתמורה כוללת של 10.7 מיליון שקל.

מחיר העסקה שיקף הנחה של 1% בלבד על מחיר השוק של המניה וזאת לאחר שהמניה עלתה ב-5.3% בעקבות ההודעה על הקמת שותפות של אנלייט עם חברת הביטוח מגדל לביצוע השקעות בחו"ל בהשקעה כוללת של 400 מיליון שקל.

גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייט
גלעד יעבץ, מנכ"ל אנלייטצילום: דודו בכר

בעקבות העסקה עם משפחת וייל גדלה החזקתה של קבוצת הפניקס (קופות גמל ונוסטרו) מ-4.98% ל-9.4% מהחברה והפכה בכך למחזיק המניות השלישי בגודלו בחברה. כחלק מהעסקה רכשו שאול אלוביץ בעל השליטה בקבוצת יורוקום, בנו אור אלוביץ, ועמיקם שורר נושא משרה בחברת יורוקום 1.7 מיליון מניות שהן 0.54% מהונה של אנלייט והגדילה את החזקתה בחברה מ-35.1% ל-35.6% ואילו שותפות גבעון שבאמצעותה משפחת וייל מחזיקה את מניותיה באנלייט הקטינה את החזקתה באנלייט ל-13%.

ברק קפיטל חיתום שמנוהלת על ידי צביקה מנס יזמה וביצעה את העסקה. חברת אנלייט שמנוהלת על ידי גלעד יעבץ דיווחה ביום רביעי שעבר על הקמת מיזם משותף לה (51%) ולחברת הביטוח מגדל (49%). השותפות תשקיע 400 מיליון שקל מהונם העצמי של אנלייט ומגדל ותגייס הלוואות בנקאיות בהיקף מוערך של 1.2 מיליארד שקל כדי לבצע השקעות בפרויקטים בתחום האנרגיות המתחדשות בחו"ל תוך ניצול הפוטנציאל העסקי שגלום בהחלטות ועדת פריז להפחתת הפליטה של גזי חממה והגבלת ההתחממות הגלובלית.

על פי הערכות התשואה על פרויקטים של אנרגיה מתחדשת (לאחר מינוף) נעה בין 8% ל-15% בכפוף למידת הבשלות של הפרויקט בו מבוצעת ההשקענה , חוסן המדינה שבה מתבצעת ההשקעה והודאות הרגולטורית במדינה זו. אנלייט תשמש כשותף המנהל של השותפות ותהיה אחראית לאיתור פרויקים מתאימים להשקעה, ניהול המו"מ להשקעה, חתימה על הסכמי מימון, ההקמה התפעול ומימוש הפרויקטים. אנלייט תקבל דמי ניהול, עמלות עסקה ודמי הצלחה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker