בראק אן.וי רוכשת כ-300 יחידות דיור בגרמניה תמורת 20 מיליון יורו

שכר הדירה הנוכחי מגלם תשואה של 6.1%, אך בבראק אן.וי סבורים כי שכר הדירה אף נמוך ב-20% ממחיר השוק

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן בראק אן.וי רוכשת 296 יחידות דיור בצפון גרמניה תמורת כ-20 מיליון יורו (כ-86 מיליון שקל). בראק קפיטל, שמתמקדת בנדל"ן בגרמניה, רכשה מתחילת השנה כ-1,000 יחידות דיור תמורת כ-250 מיליון שקל - גידול של כ-11% בתיק המגורים להשכרה.

הרכישה התבצעה באמצעות חברה נכדה הולנדית שבבעלותה המלאה של בראק אן.וי. השטח אותו רכשה בראק אן.וי עומד על כ-20.5 אלף מ"ר. שיעור התפוסה בדירות הוא כ-99%, ושכר הדירה הנוכחי מגלם תשואה של כ-6.1%. לצורך מימון העסקה, מנהלת בראק אן.וי מו"מ מתקדם עם תאגיד בנקאי גרמני לקבלת הלוואה לחמש שנים בתנאי נון-ריקורס (ללא זכות חזרה ללווה) בהיקף של כ-59 מיליון שקל בריבית בטווח של 1.5%-1.3% לשנה. יתרת ההשקעה תמומן באמצעות ההון העצמי של החברה.

בראק אן.וי
נכס של בראק אן.וי בגרמניהצילום: בראק אן.וי

פרד גניה, ראש המחלקה הפיננסית בבראק  אן.וי, מסר כי "למרות המשך ירידת התשואות בגרמניה, אנו מעריכים שהעסקה תניב תשואה של בין 15%-20% על ההון. אנחנו מתבססים על כך שהנכסים מושכרים כיום בכ-20% מתחת למחיר השוק; שכר הדירה בעיר צומח בכ-3.9%, כפול מקצב הצמיחה הממוצע בגרמניה; פער גבוה בין התשואה ההתחלתית ועלות המימון; וכן, סינרגיות עם התיק הקיים של החברה".

בבעלות החברה 9,605 דירות להשכרה בשטח כולל להשכרה של כ-551 אלף מ"ר, ושיעור התפוסה שלהן הוא 96%. הדירות נמצאות בארבעה אזורים גיאוגרפיים מבוססים בגרמניה, שנהנים מקצב צמיחת שכ"ד, הגבוה בכ-60% מהממוצע בגרמניה. החברה גם פועלת בתחום של ייזום למגורים, וכן יש בבעלותה 32 נכסים מסחריים להשכרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker