מאיר שני לא אהב את חבילת השכר הענקית של גיל שרון - והתפטר מאי.די.בי פיתוח

סך החבילה נוכחית של התגמול של שרון, שמונה למנכ"ל דסק"ש, מוערכת ב-59 מיליון שקל לחמש שנים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

חברת אי.די.בי פיתוח הודיעה בסוף השבוע החולף כי מאיר שני התפטר מתפקידו כדירקטור בחברה. זאת לאחר שכיהן בתפקיד זה מנובמבר 2014.

בדיווח לבורסה ציינה אי.די.בי פיתוח כי "פרישתו היא על רקע מחלוקות הנוגעות להצעות החלטה המובאות לדירקטוריון החברה ואופן הדיון בהן, בעיקר בקשר עם הליך מינויו של מנכ"ל חברת דיסקונט השקעות (גיל שרון, מ"ר) ואישור תנאי כהונתו והעסקתו, וכן על רקע תכיפותן של ישיבות הדירקטוריון והדחיפות שבה נקבעות חלקן אל מול עיסוקיו האחרים. דבר זה לא איפשר את השתתפותו בחלק לא מועט מישיבות הדירקטוריון". שני מכהן, בין השאר, כדירקטור בשטראוס גרופ ובהרבה חברות פרטיות.

מאיר שני.צילום: דניאל בר און

שני לא ראה בעין יפה את חבילת התגמול הנדיבה שהסכים בעל השליטה, אדוארדו אלשטיין, להעניק למנכ"ל הנכנס, גיל שרון.

מחר תתקיים אסיפת בעלי המניות של דסק"ש שבה בעלי מניות מיעוט בקרב הציבור שאין להם עניין אישי בכך יצטרכו לאשר את תנאי תגמול של שרון. שרון נאלץ להתקפל וויתר על 40% מחבילת המניות שהיה אמור לקבל במקור, ושהיתה אמורה לכלול 1.8% ממניות דסק"ש, 0.6% ממניות שופרסל ו–0.6% מסלקום.

כעת, לאחר ההפחתה, מסכים שרון לקבל במקום מניות של סלקום ושופרסל בשווי 30 מיליון שקל, מניות של סלקום ושופרסל בשווי כולל של 18 מיליון שקל. זאת כשהרכיב של המזומן, הבונוס השנתי והרכיב של המניות של דסק"ש ייוותר על כנו. בנוסף, הסכים שרון לוותר על התנאי שימשיך לקבל כסף מהחברה במקרה של אובדן שליטה.

סך החבילה נוכחית של התגמול של שרון מוערכת ב–59 מיליון שקל לחמש שנים.

גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום
גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקוםצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker