למרות הסיכונים - בברקליס ממליצים על גזית גלוב

ברקליס: "למרות הורדת הדירוג, המסר המרכזי שמגיע מגזית גלוב הוא שהיא מסתכלת על ברזיל כהשקעה עם אופק של טווח את המשבר הנוכחי כדי לנצל הזדמנויות"

מיכאל רוכוורגר

חיים כצמן, היו"ר ובעל השליטה של ענקית הנדל"ן גזית גלוב, ומנכ"לית החברה, רוחה לוין, ערכו בשבוע שעבר סיור אנליסטים בנכסים של החברה בסאו פאולו שבברזיל. ברזיל נמצאת במיתון עמוק, שבא לידי ביטוי בין השאר בגירעון גדול בתקציב ובהיחלשות דרמטית בשער המטבע הריאל הברזילי מול הדולר האמריקאי.

"גזית ממנפת את הלחץ המקרו־כלכלי בברזיל כדי למצוא הזדמנויות. זה כולל היחלשות של הריאל הברזילי, שהוא נקודת כניסה נוחה מבחינה מטבעית, וכן מחסור במימון יכול להביא לביצוע עסקות. כך שלמרות הורדת הדירוג, המסר המרכזי שמגיע מגזית גלוב הוא שהיא מסתכלת על ברזיל כהשקעה עם אופק של טווח את המשבר הנוכחי כדי לנצל הזדמנויות", כך כתבו בסוף השבוע האנליסטים של הבנק הבריטי ברקליס בסקירת עדכון בעקבות הסיור שבו השתתפו בברזיל.

פעילות גזית גלוב בברזיל מתבצעת באמצעות החברה הבת בבעלות מלאה גזית ברזיל, המנוהלת בידי מאיה שטרק. החברה מחזיקה בשמונה מרכזים מסחריים בשטח להשכרה של 110 אלף מ"ר, ששוויים מוערך ב-400 מיליון דולר. בנוסף, גזית גלוב מקימה בימים אלה מרכז חדש בסאו פאולו בשטח 30 אלף מ"ר, שייפתח במאי 2016.

באוקטובר האחרון הודיעה גזית גלוב כי הפכה לבעלת עניין והגיעה לאחזקה של 5.16% בענקית מרכזים מסחריים ברזילית BR Malls, הנסחרת בבורסת בובספה (Bovespa) לפי שווי שוק של 5 מיליארד שקל. כך ששווי שוק של אחזקת גזית גלוב בחברה זו הוא 300 מיליון שקל.

מנכ"לית גזית גלוב, רוחה לוין
מנכ"לית גזית גלוב, רוחה לויןצילום: דודו בכר

"במהלך הסיור שוחחנו עם משקיעי נדל"ן גלובליים בברזיל, שמתעניינים בברזיל, וחלק מהם מחפשים כיום כיצד לבצע אופטימיזציה של הון הזר בברזיל. מה שעשוי להביא ללחץ נוסף על הנכסים הקיימים. ואולם, אנחנו מאמינים שהצוות המקומי של גזית יוכל למצוא נכסים אטרקטיביים", כותבים האנליסטים של ברקליס.

בברקליס מציינים כי בגזית גלוב מאמינים שההתאוששות בכלכלה הברזילית תגיע עם הגברת השקיפות. ואולם, הדבר ייקח זמן. לגבי ההשקעה ב-BR Malls אמנם בגזית גלוב טוענים כי מדובר בהשקעה פיננסית וההתמקדות תהיה ברכישת נכסים מגורמים פרטיים, אך בברקליס לא פוסלים כי גזית גלוב תגדיל את האחזקה בחברה זו.

מניית גזית גלוב איבדה מתחילת השנה 17.5%. הירידה במניית גזית גלוב נובעת, בין השאר, מההזרמות הכבדות לקבוצת דורי והחשיפה לקנדה וסקנדינביה. בברקליס רואים בכך הזדמנות טובה לכניסת המשקיעים, וממליצים על המניית במחיר יעד של 50 שקל - ב-37% מעל מחירה בבורסה.

בתוך כך, השלימה גזית בסוף השבוע מכירה של 4.83 מיליון מניות של החברה הבת אקוויטי 1 תמורת 125 מיליון דולר. תמורת המכירה תשמש את גזית גלוב למיחזור חוב ולפעילות שוטפת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker