מניית Rewalk קופצת ב-90% לאחר הסכם עם האגף לשיקום נכים בצבא ארה"ב

אגף השיקום לנכים בצבא ארה"ב מתכנן לספק לנפגעי עמוד שדרה מכשירים של ReWalk לשימוש פרטי

עמרי זרחוביץ'

מניית חברת Rewalk צנחה בשנה האחרונה ב-72% למחיר של 6 דולרים לאחר שלא הצליחה להשיג כיסוי ביטוחי רחב לשלד הלביש אותו היא מייצרת והמכירות שלה לא התרוממו. ואולם היום דיווחה החברה על חדשות טובות שמקפיצות את המניה ב-90% למחיר של 10.5 דולר – אגף לשיקום נכים בצבא ארה"ב קיבל החלטה לרכוש לנכי ארה"ב שעומדים בקריטריונים מערכות של החברה לשימוש פרטי. החברה מתקרבת למחיר שבו הונפקה החברה בספטמבר 2014 - 12 דולר.

להחלטה יש פוטנציאל משמעותי להגדיל את מכירות ReWalk. כיום חלק גדול מהמערכות שמוכרת החברה נמצאות במרכזי שיקום, רובן בבתי חולים של יוצאי צבא ארה"ב, שבהם מאושפזים רק פגועי עמוד שדרה, למשל מהמלחמה באפגניסטן. ואולם מערכות אלו מיועדות לשימוש של המשתמשים שמגיעים לשיקום, ולא לשימוש פרטי שלהם. העובדה כי הלקוחות הפוטנציאליים כבר מתנסים במכשירים של החברה תומכת גם היא בהגדלת המכירות של המערכת, שעלותה מגיעה לעשרות אלפי דולרים.

הכנסות Rewalk בתשעת החודשים הראשונים של 2015 הסתכמו ב-2.4 מיליון דולר, בדומה להכנסות בתקופה המקבילה בשנה שעברה. החברה רשמה בתקופה זו הפסד נקי של 16 מיליון דולר, לעומת הפסד נקי של 10 מיליון דולר בינואר-ספטמבר 2014.

ההליכה באמצעות השלד הלביש שפיתחה ReWalk, מתבצעת באמצעות חיישנים המפעילים את השלד החיצוני שמתחיל בתנועה לפי הטיית הגוף. המערכת כוללת מנועים המשולבים במפרקי השלד. המנועים מופעלים באמצעות מערך של חיישנים ומערכת בקרה ממוחשבת לצורך הנעת הברך והאגן. גופר, שסובל מחולשה בידיים, אינו יכול להשתמש במערכת הקיימת, מכיוון שהמשתמשים נעזרים בקביים כדי לשמור על שיווי משקל. ואולם החברה שוקדת על שיפור המערכת, כדי שתתאים גם לאנשים במצבו.

מייסד החברה ומפתח החברה עמית גופר החליט פרש באחרונה מתפקידו בחברה כסמנכ"ל טכנולוגיות. גופר החל לפתח את המוצר של ReWalk, שלד לביש, ב-2001, לאחר שנפצע בתאונת טרקטורון. הרופאים בישרו לו שלא ילך עוד, וגופר שבדק את הנושא, החליט לפתח שלד לביש שיאפשר לפגועי עמוד שדרה לעמוד וללכת באופן עצמאי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker