גילת זכתה בחוזה בשווי 108 מיליון דולר להקמת שירותי תקשורת פס רחב בפרו

החוזה הנוכחי מצטרף לפרויקט בהיקף של 285 מיליון דולר להקמת תשתית תקשורת רחבת פס באזורים כפריים בפרו, בו זכתה החברה בפברואר ■ גילת תחבר 615 מוסדות ציבור ו-371 כפרים באזורים מרוחקים לשירותי תקשורת בפס רחב

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת גילת, המפתחת מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווינית, נבחרה על ידי הקרן הממשלתית של פרו להשקעות בתקשורת (Fitel) לביצוע פרויקט של תשתית תקשורת אזורית בהיקף כולל של 108 מיליון דולר באזור קוסקו (Cusco).

הזכייה בפרויקט באה בהמשך לזכייה בחוזה נוסף של Fitel, בהיקף של 285 מיליון דולר, להנחת תשתית תקשורת אזורית בשלושה מחוזות שונים בפרו: Apurimac, Huancavelica  ו-Ayacucho. בחוזה הזה זכתה גילת במארס 2015.

דב בהרב
דב בהרב, יו"ר ומנכ"ל גילתצילום: בלומברג

דב בהרב, היו"ר והמנכ"ל הזמני של גילת, העריך כי מעבר לתשלום המובטח מהפרויקט, תזכה גילת בהכנסות נוספות שינבעו מאספקת קיבולת רשת לחברות סלולר וחברות תקשורת אחרות על גבי הרשת שתותקן כך שיוכלו לעמוד בביקוש הגובר לשירותי תקשורת מידע ואינטרנט באזורים אלו.

החוזה הנוכחי הוא השלב המשלים של הפרויקט שיזמה Fitel להנחת תשתית תקשורת לאומית מבוססת סיבים אופטיים באופן שיאפשר לספק לאזורים מרוחקים תקשורת בפס רחב. רשתות התעבורה מבוססות סיבים אופטיים ייבנו ויועברו מיד למשרד התקשורת של פרו, ואילו רשתות הגישה שמבוססות על טכנולוגיות אלחוט ייבנו ויופעלו במשך 10 שנים לפני העברתן למשרד התקשורת. כחלק מהתחייבותה להפעיל את רשתות הגישה תחבר גילת 615 מוסדות ציבור ו-371 כפרים באזורים מרוחקים לשירותי תקשורת בפס רחב.

גילת, שבשליטת קרן פימי, הפסידה 32.4 מיליון דולר במחזור של 40 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2015, והפסד מתואם Non GAAP של 8.9 מיליון דולר. ההפסד הגדול על בסיס כללי החשבונאות המקובלים בארה"ב נבע מהפרשה של 20 מיליון דולר לירידת ערך מוניטין. גילת נשלטת על ידי קרן פימי (33.7%) ועל ידי חברת מבטח שמיר שהגדילה ביום שני האחרון את החזקתה בגילת ב-443 אלף מניות כלומר ב-1% מהונה של החברה לסך של 9.9%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker