גיל שרון מוכן להפחית 12 מ' ש' מעלות שכרו: "יסתפק" ב-59 מ' ש' לחמש שנים

לפי ההצעה החדשה, מנכ"ל דסק"ש הסכים לקבל מניות של סלקום ושופרסל בשווי כולל של 18 מיליון שקל

שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג

מנכ"ל דסק"ש הנכנס, גיל שרון מוכן לוותר על כ—12 מיליון שקל מתוך חבילת של 71 מיליון שקל ל-5 שנים אותו הציעה לו החברה, בניהולו של אדוארדו אלשטיין. בשבוע הבא אמורה אסיפת מחזיקי המניות של דסק"ש לאשר את שינוי המדיניות בשכר של החברה, ואת החבילה החדשה, בשווי 59 מיליון שקל לחמש שנים, שאמור לקבל שרון בגין תפקידו כמנכ"ל ויו"ר החברות הבנות. מכיוון שהצדדים טרם הגיעו להסכם סופי וישנם שני סעיפים אשר עדיין מתנהלים דיונים עליהם, טרם הוציאה דסק"ש דיווח מעודכן לבורסה.

בתחילה היתה אמורה להיות מוענקת לשרון חבילה הכוללת תשלום מזומן של 200 אלף שקל בחודש, בונוס שנתי של עד 12 משכורות, לצד תשלום מבוסס מניות הכולל 1.8% ממניות דסק"ש, 0.6% ממניות החברות הבנות סלקום ושופרסל בשווי כולל של 42.8 מיליון שקל. ל-TheMarker נודע כי כבר אתמול בלילה הודיע שרון לחברה כי הוא מוכן שרכיב המניות אותו הוא זכאי לקבל מחברות הבנות יירד ל כ-0.36%. מדובר על תספורת של 40% במרכיב המנייתי של החברות הבנות לו היה זכאי שרון על פי ההצעה הראשונית. במקום ששרון יקבל מניות של סלקום ושופרסל בשווי 30 מיליון שקל, הוא יקבל מניות של סלקום ושופרסל בשווי כולל של 18 מיליון שקל הרכיב של המזומן הבונוס השנתי כמו גם הרכיב של המניות של דסק"ש ייוותר על כנו. כמו כן הסכים שרון לוותר על התנאי ימשיך לקבל כסף מהחברה במקרה של אובדן שליטה.

גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום
גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקוםצילום: עופר וקנין

גורמים בשוק טענו בתגובה: "זה עדיין מזעזע. אין מדובר בוויתור משמעותי. הוא עדיין יקבל כ-13.5 מיליון שקל בשנה".

ועדת השכר שאישרה את החבילה הסבירה כי המטרה היא למשוך מנהלים בכירים, שיישארו שנים רבות בחברה ויתמודדו עם האתגרים שקיימים בשוק. בין השאר ציינה הוועדה את התמודדותו של שרון כמנכ"ל פלאפון בהצלחה יתרה עם התחרות שגאתה בשוק הסלולר בעשור האחרון.

מקורבים לחברה טוענים כי תפקידו של שרון אמור להחליף שכר של חמישה אנשים שונים ובינהם רפי ביסקר, חיים גבריאלי, עמיר הראל ומישל דהן. זאת במטרה להעניק לשרון שכר שיפצה אותו על הגעתו לפירמידה ממונפת שלא ברור עדיין מה גורלה.

לא ברור אם הוויתור של שרון יספקאת בעלי מניות המיעוט שאמורים לאשר את החבילה. חבילת התגמול הראשונה אותה פירסמה החברה לפני האסיפה, עוררה זעם רב - לא רק בגלל גודלה, אלא בשל העובדה כי שרון יהנה ממניות החברות הבנות.

גם ברשות ניירות ערך לא קיבלו את חבילת השכר בברכה. יו"ר הרשות, פרופ' שמואל האוזר, טען כי מדובר ב"שכר מופרז ובלתי סביר של נושאי משרה בחברות ציבוריות, המהווה בראיית הרשות בעיה חריפה שפוגעת בציבור המשקיעים, כמו גם באמון הציבור בשוק ההון ובנכונותו להשקיע בחברות הנסחרות בו".

לא ברור האם מחזיקי אגרות החוב להם חייבת החברה כיום 4.3 מיליארד שקל יסיכמו לוותר על הטיעונים הקודמים שלהם בנוגע לחבילת השכר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker