המסעדה "אחד העם 1" של מיכל אנסקי נרכשה ב-1.8 מיליון שקל - ותימכר בהרבה פחות

השופט דחה את התנגדותו של אמיר ברמלי: "מעמדו כבעל מניות לשעבר נחות"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המסעדה "אחד העם 1" של מיכל אנסקי, שנרכשה תמורת 1.8 מיליון שקל באמצעות כספי רוביקון, תימכר תמורת 690 אלף שקל למנחם יוזנט, כך קבע היום בית המשפט.

השופט איתן אורנשטיין, שדן בתיק הפירוק של החברות הפרטיות של אמיר ברמלי - מסעדת אחד העם,חברת רוביקון וקרן קלע - קבע כי המפרק הזמני, עו"ד ארז חבר, רשאי לבצע את המכירה למרות התנגדות ברמלי.

מיכל אנסקי, והמסעדה החדשה "אחד העם אחד"
מיכל אנסקי, והמסעדה החדשה "אחד העם אחד"צילום: אביעד הרמן ודודו בכר

ברמלי טען כי "הואיל ומדובר בחלק מפעילות רוביקון, שמימנה את ההשקעות במסעדה, יש לדרוש את אישורם של נושי רוביקון למכירת המסעדה בסכום האמור". עוד טען ברמלי כי " המחיר שמוצע נמוך משמעותית מההצעות הקודמות. לכן יש לפעול ולנסות לגבש הצעות טובות יותר". ברמלי ציין כי "סמוך לכניסת החברה להליכי פירוק, פנו מתעניינים לרכישת המסעדה כ'עסק חי' תמורת סכומים העולים על ההצעה שאושרה מבוקש ובימים אלו מתגבש הסדר נושים בין רוביקון לבין נושיה במסגרתו מוצע להפעיל את המסעדה".

השופט אורנשטיין הסביר בהחלטתו כי לאחר שהמכירה קיבלה את ההסכמה הרשמית של כונס הנכסים הרשמי של מדינת ישראל, אין מקום להתערבותו של השופט בשיקול הדעת של המפרק הזמני. "התערבותו של בית המשפט בשיקול דעתו של חבר כבעל תפקיד תעשה במשורה שכן זה משמש קצין בית משפט וכזרועו הארוכה בניהול החברה לאחר קריסתה". אורנשטיין הזכיר כי עו"ד חבר פעל כדי להשיג את התמורה הגבוהה ביותר של מכירת המסעדה, פירסם את מכירתה, האריך את מועד הגשת ההצעות, דרש שיפור להצעה הראשונית ולכן אין הוא מוצא מקום להתערב בשיקול דעתו.

עוד הדגיש אורנשטיין כי נושי רוביקון לא הביעו התנגדות למכירה ו"שיהוי בהגשת עמדה כזאת כעת עומדת בעוכריהם". באשר להתנגדותו של ברמלי, קבע השופט כי "בשעה שמונה כונס נכסים, ברמלי כבעל מניות ,ודעותיו נחותים להחלטות המפרק.

עוד הוסיף השופט אורנשטיין: "אף אם יש ממש בטענת ברמלי שנושי רוביקון מימנו את פעילות החברה, מעמדם הוא בעיקרו כלפי רוביקון ולא כלפי המסעדה" שכעת הוצא לה צו פירוק.

מסעדת "אחד העם 1" בתל אביב היא השקעה כושלת של ברמלי. המסעדה הוחזקה בבעלות מלאה של החברה הפרטית שבבעלותו, ויה אפיה, אך בפועל הוזרמו למסעדה כספים של משקיעי רוביקון. שתי החברות הפרטיות של ברמלי רוביקון וקרן קלע חייבות כ-296 מיליון שקל לנושים ועד כה נראה כי הנכסים בהם מחזיקים יאפשרו לגבות את מלוא החוב.

בשבועות האחרונים מתנהלים דיונים בין המפרק לבין עו"ד אמיר ברטוב, אשר מייצג קבוצה של כ-240 משקיעים של קרן קלע. הדיונים בין הצדדים מעכבים את הגשתו של דו"ח פעולה לבית המשפט בנוגע לאפשרויות העומדות למפרק למכור או להמשיך ולהחזיק בחלק מההשקעות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker