אופנהיימר: פוטנציאל לעלייה של 40% במניית טאואר

בבנק ההשקעות סבורים כי הגידול ביכולות הייצור של טאואר יתמכו בצמיחת החברה ■ טאואר עוברת להציג רק את תוצאותיה החשבונאיות, לאחר שספגה ביקורת על נטרול הפחת וההפחתות ברווח המתואם

עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
עמרי זרחוביץ'

חברת טאואר נהנית בשנתיים האחרונות מתנופה בביצועים, שבאו לידי ביטוי בזינוק של 265% במחיר המניה, משפל של כ-4 דולר למחיר הנוכחי שעומד על מעל 14 דולר. בנק ההשקעות אופנהיימר, שהחל לסקר את החברה, סבור כי למנייתה יש פוטנציאל לעלייה נוספת במחירה. הבנק קבע למניה מחיר יעד של 20 דולר בתוך 18-12 חודשים – רמה שבה לא היתה מאז פברואר 2011.

באופנהיימר ציינו כי טאואר הגדילה את היקף הייצור באמצעות רכישת מפעלי נוספים, ובכך השיגה צמיחה מרשימה תוך ניהול מוקפד של הוצאות והורדת נטל החוב. אחת העסקות המשמעותיות היתה עם חברת פנסוניק, במסגרתה הקימו שתי החברות מיזם משותף בשליטת טאואר (51%) שקיבל לידיו שלושה מפעלים של פנסוניק. טאואר שילמה 8 מיליון דולר בלבד על כניסתה למיזם, והיא מכירה בכלל ההכנסות ממנו בדו"חות הכספיים שלה. פנסוניק מצידה התחייבה לספק הזמנות של 400-350 מיליון דולר בשנה למפעל. מהצד של פנסוניק, המפעל לא השתמש במלוא קיבולת הייצור שלו והמיזם מאפשר לייצר גם בעבור חברות מתחרות.

ראסל אלוואנגר, מנכ"ל טאואר

"ההכנסות מלקוחות נוספים צפויות לגדול מרמה של כ-10 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2015 לרמה רבעונית של כ-25 מיליון דולר בסוף 2016 ולכ-50 מיליון דולר בסוף 2017", ציינו האנליסטים של אופנהיימר, שון סימונס וריק שייפר. המפעל מסוגל לייצר כיום הכנסות של כ-700-650 מיליון דולר, כולל אלו הנובעות מפעילות פנסוניק.

במפעלים אחרים של טאואר יש ביקושים מאוד גבוהים לייצור, ולכן הודיעה לפני חודש על רכישת מפעל בטקסס בכ-40 מיליון דולר מחברת מקסים, עסקה שתתבצע במניות של טאואר וצפויה להיסגר בתחילת 2016. "רכישת המפעל עשויה לתרום כ-100 מיליון דולר נוספים לשורת ההכנסות של טאואר, עם תרומה של 10 סנט לרווח הנקי בשנה הבאה ו-30 סנט ב-2017", הוסיפו באופנהיימר. להערכת אופנהיימר, הגדלת קיבולת הייצור במפעלים שנרכשו באחרונה יגדילו את שיעור הרווח הגולמי.

באופנהיימר מתייחסים לפער הגבוה שמציגה טאואר בין הרווח הנקי החשבונאי (GAAP) לרווח הנקי המתואם (Non-GAAP), שנובע מנטרול של הוצאות הפחת השוטפות שלה במפעלי השבבים. בתשעת החודשים הראשונים של השנה עמד הרווח הנקי המתואם על 161 מיליון דולר לעומת הפסד נקי חשבונאי של כ-52 מיליון דולר – כשקרוב ל-60% מהפער נובעים מנטרול פחת והפחתות. לפי אופנהיימר, טאואר קיבלה החלטה להציג את תוצאותיה החשבונאיות בלבד, והן ישקפו את ביצועיה באופן טוב יותר.

"מניית טאואר נסחרת במכפיל רווח נמוך של 7.5 לתחזית הרווח החשבונאי (GAAP) ל-2017, דיסקאונט ניכר למכפיל הממוצע בענף  שעומד על כ-11. אנו מאמינים כי המניה נסחרת במכפיל נמוך בגלל שולי הרווח הנמוכים שלה, וכן בגלל ההתאמה המבלבלת בין התוצאות החשבונאיות לתוצאות המתואמות (Non-GAAP). אנו צופים עלייה ברמות המכפילים של טאואר בהתאם לשיפור בשיעורי הרווחיות של החברה, לצד הגדלת החשיפה לציבור המשקיעים", כתבו באופנהיימר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker