קרנות הנאמנות של איילון הזמינו 5.5 מיליון שקל בהנפקת סטרוברי – יו"ר ועדת ההשקעות מונתה כדירקטורית חיצונית

מירב סיגל, שמונתה כדח"צית בחברת הנדל"ן: "המינוי בסטרוברי הוא מקצועי, וכהונתי כדירקטורית בחברות ציבוריות אינה קשורה לפעילות אחרת שלי" ■ גם גיל גזית, שכיהן עד 2012 כמנכ"ל חברת מידרוג, מונה כדח"ץ בסטרוברי

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מירב סיגל, יו"ר ועדת ההשקעות באיילון קרנות נאמנות, מונתה כדח"צית בחברת הנדל"ן הקנדית סטרוברי פילדס, שהשלימה באחרונה הנפקת אג"ח ראשונה בתל אביב בהיקף של כ-265 מיליון שקל. בין המשתתפות בהנפקה היתה חברת קרנות הנאמנות של איילון ביטוח, שהזמינה אג"ח בכ-5.5 מיליון שקל. סיגל מכהנת כיו"ר ועדת ההשקעות בחברת הקרנות של איילון.

סיגל היא בעליה של ולקירי השקעות, העוסקת בבנקאות להשקעות, ייעוץ וליווי הנפקות. בשיחה עם TheMarker הסבירה סיגל כי לא היתה מעורבת בקבלת החלטת ההשקעה בסטרוברי: "אתה מפתיע אותי – לא ידעתי שהקרנות השקיעו. לא הייתי מעורבת בקבלת החלטת ההשקעה ולא ידעתי עליה. ועדת ההשקעות אינה מעורבת בקבלת החלטות על נייר בודד", אמרה.

סיגל נחשבת למקושרת לחתמים בשוק המקומי ומעורבת בשוק ההנפקות. בין היתר ולקירי עובדת עם חברת החיתום אייפקס הנפקות, בניהולו של אליאב בר דויד, שהובילה את ההנפקה של סטרוברי. סיגל הסבירה כי מונתה לתפקיד הדח"צית, בתיווכם של אליאב בר דויד, מנכ"ל אייפקס הנפקות, והיועץ הפיננסי אפרים קריאל שליווה הנפקות של חברות נדל"ן מארה"ב.

היא אף מכהנת גם כדח"צית בחברות הנדל"ן האמריקאיות ספנסר ודה-לסר, שאת הנפקותיהן ביצעה פועלים אי.בי.אי. סיגל סיפרה כי מונתה לתפקיד הדח"צית בחברות הללו בתיווך היועצים הפיננסים רפי ליפא וגל עמית. "אני יושבת על המשבצת של דירקטורית אישה בעלת מומחיות חשבונאית ופיננסית, כך שאני ב-pool של דירקטורים", אמרה סיגל. בנוסף סיגל מסרה: "המינוי בסטרוברי הוא מינוי מקצועי, וכהונתי כדירקטורית בחברות ציבוריות אינה קשורה לפעילות אחרת שלי".

לצד תפקידה בחברות הנדל"ן האמריקאיות, סיגל מכהנת כיו"ר ועדת האשראי וחברת ועדת השקעות של אקסלנס גמל, וכן כדירקטורית בפולאר השקעות, דירקטורית בישראל קנדה ודח"צית בחברת הנדל"ן YBOX השקעות. בעבר כיהנה סיגל גם כדח"צית בחברות קבוצת מזרחי ובניו, מרתון השקעות, אנליסט קופות גמל וחברת האחזקות BGI.
שם מעניין נוסף שמונה לתפקיד דח"צ בסטרוברי הוא גיל גזית, שכיהן עד ל-2012 כמנכ"ל חברת דירוג האשראי מידרוג. עם פרישתו מהתפקיד, הקים גזית חברה חדשה – אר.ג'י פרמיה השקעות – העוסקת בבנקאות להשקעות, וזאת בשיתוף עם רונן צלניר, שכיהן שנים רבות כיו"ר חברת החיתום פועלים אי.בי.אי, והוא מוותיקי שוק החיתום בישראל. החברה עוקת בתחום ההלוואות הפרטיות.

סטרוברי עוסקת בנדל"ן מניב המשמש כבתי אבות ומרכזים רפואיים שיקומיים בארה"ב. לפני כשבועיים השלימה החברה גיוס ראשון של 265 מיליון שקל, בריבית של 6.4%. לצדם של סיגל וגזית בעליה של סטרוברי, משב גובין, מינה ליו"ר הדירקטוריון; וכידרקטורים בחברה מונו טד לרמן הקשור לבעלי סטרוברי, וליאור מור, שבין היתר מכהן כמרצה בקורס למימון נדל"ן מניב ומיקרו כלכלה במכללת נתניה וכיהן כ-6 שנים כמנהל מחלקת נדל"ן של מנורה מבטחים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker