הדסית ביו קופצת ב-11% לאחר שהחברה הבת כאהר גייסה 12 מיליון דולר

ההשקעה בוצעה לפי שווי חברה של 25 מיליון דולר לפני הגיוס בדילול מלא ■ הדסית ביו קיבלה במסגרת הגיוס אופציה להשתתף בסבב ההשקעה השני עד ה-15 בפברואר 2016 בהיקף של 3 מיליון דולר ולשמור בכך על שליטתה בחברה

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כאהר, שבשליטת הדסית ביו (49% בדילול מלא), גייסה 12 מיליון דולר מקרנות השקעה בינלאומיות וממשקיעיה הקיימים של החברה. ההשקעה בוצעה לפי שווי חברה של 25 מיליון דולר לפני הגיוס בדילול מלא.

שווי זה מקנה להחזקה של הדסית ביו בכאהר (31.7% לאחר ההנפקה) שווי גבוה ב-120% מהשווי לפיו נסחרה הדסית בבורסה לפני הדווח. מניית הדיסת ביו עולה מזנקת ב-17% בתגובה להודעה על ההנפקה הפרטית של כאהר.

מנכ"לית הדסית ביו תמי כפיר
מנכ"לית הדסית ביו תמי כפירצילום: דנה הראל

הדסית ביו קיבלה במסגרת הגיוס אופציה להשתתף בסבב ההשקעה השני עד ה-15 בפברואר 2016 בהיקף של 3 מיליון דולר ולשמור בכך על שליטתה בחברה. ההנפקה של כאהר שמפתחת תרופות ביולוגיות למספר סוגי סרטן ולמחלות אוטואימוניות מתבצעת על רקע הודעתה של החברה על קבלת אישור לכניסה לניסוי קליני שלב 1/2a במוצר KAHR 102 לטיפול בחולי סרטן הדם מסוג לימפומה. תמורת ההנפקה תשתמש את כאהר למימון הפיתוח הקליני של KAHR 102, לפיתוח הפרה קליני של המוצר KAHR 101 ולתוכניות פיתוח עתידיות.

כחלק מסבב הגיוס הנוכחי השקיעה הקרן Korea Investment Partners סכום של 5 מיליון דולר לאחר שהובילה את סבב הגיוס הקודם. שתי קרנות הון סיכון קוריאניות הצטרפו בסבב הנוכחי ל-Korea Investment Partners. הקרן Mirae Asset Venture Investment השקיעה 3 מיליון דולר והקרן DSC Investment השקיעה 2 מיליון דולר.

יתרת הסכום הושקעה על ידי חברת Flerie Investment שנשלטת על ידי תומאס אלדר שהיא בעלת מניות קיימת של כאהר. אלדר הוא בעלים משותפים בחברת Recipharm שהיא אחת מחברות הפיתוח והייצור הרפואי הגדולות באירופה. כחלק מההסכם הוחלט כי עד ל-15 בפברואר 2016 יוכלו הדסית ביו ובעלי מניות אחרים בכאהר להשקיע באותם תנאים עד 3 מיליון דולר נוספים ובלבד שסכום ההשקעה יגיע ל-15 מיליון דולר. כחלק מההשקעות יומרו הלוואות שניתנו לכאהר על ידי הדסית ביו ו-Flerie למניות בכורה במחיר שמשקף הנחה של 15% ביחס למחיר ששולם על ידי המשקיעים.

כאהר מפתחת את טכנולוגית Dual Signaling Proteins שבאמצעותה היא מפתחת תרופות ביולוגיות המבוססות על TNF superfamily, החלבונים ששולטים במערכת החיסונית.

הטכנולוגיה של כאהר מאפשרת בנייה של חלבונים כימריים עם שני צדדים פעילים בניגוד לתרופות הביולוגיות הקיימות שלהן צד פעיל אחד בלבד. שני הצדדים הפעילים של החלבון מאפשרים לתרופה לחסום או להפעיל שתי פעילויות במקביל. הטכנולוגיה שפיתחה כאהר יוצרת דור חדש של תרופות ביולוגיות בעלות פוטנציאל למגוון רחב של התוויות רפואיות.

הטכנולוגיה מבוססת על 15 שנים של מחקר שערכו פרופסור מיכל דרניצקי אלהלל ראש מחלקת נפרולוגיה וחוקרת בכירה במרכז הרפואי הדסה ופרופסור מארק טיקוצ'ינסקי דיקן בית הספר לרפואה על שם ג'פרסון באוניברסיטת פילדלפיה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker