אורי תומר
אורי תומר

רשות ניירות ערך הודיעה אתמול כי הטילה על מנורה מבטחים קרנות נאמנות ועל ארבע חברות ציבוריות קנסות שמסתכמים ב–128 אלף שקל.

הרשות הטילה קנס של 53 אלף שקל על מנורה מבטחים קרנות נאמנות, בשל עיכוב בדיווח למשקיעים בנוגע למידע מהותי. לפי הודעת הרשות, החברה לא דיווחה לציבור באופן מיידי על טעות שהתגלתה בסיווג הקרן לצורכי מיסוי במסד הנתונים של הבורסה — טעות שפגעה בחישוב המס בעת פידיון יחידות בקרן. בשיקוליה בקביעת גובה הקנס התחשבה הרשות בכך שמנורה מבטחים קרנות נאמנות היא שגילתה את ההפרה ופעלה לתיקון הסיווג.

בית מבטחים מנורה
בית מנורה מבטחים צילום: יעל אנגלהרט

כמו כן, הרשות הודיעה כי הטילה קנס של 29 אלף שקל על קבוצת חנן מור, בשל אי־צירוף דו"ח תזרים מזומנים חזוי לדו"חות הרבעון השלישי של 2014, "על אף סימני אזהרה בחברה לפי דו"חותיה הכספיים", ציינה הרשות.

בנוסף, הרשות הודיעה כי הטילה קנס של 23 אלף שקל על חברת אי.אל.די אדוונסד לוג'יסטיק דיוולופנטס, בשל השתהות בהארכת כהונתו של אחד הדח"צים (דירקטורים חיצוניים) בחברה, בניגוד לחוק החברות. הרשות גם הטילה קנס של 14 אלף שקל על החברה הציבורית ג'ובוקיט החזקות בשל "אי צירוף הערכת שווי מהותית מאוד בתאגיד קטן" לדו"חותיה הכספיים של החברה ל–2014. כמו כן, קנס של 10,000 שקל הוטל על חברת משאבי טבע, מאחר שבעל השליטה בחברה מכהן כמנכ"ל וכיו"ר, אף שמינויו לא אושר באסיפה הכללית של בעלי המניות.

ברשות הדגישו: "בכל המקרים הנדונים נהגה רשות ניירות ערך בהתאם למדיניותה בשנים האחרונות, ליישום תקנות ההפחתה לטובת המפרים. סכומי העיצום הבסיסי על פי החוק הופחתו ב–65%–90%, בהתאם לנסיבות כל מקרה".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום