בעלי האג"ח של אלון דורשים לפרק את אלון קמעונאות כדי לחסוך תשלומי מס ב-100 מיליון שקל

אסיפה של בעלי איגרות החוב, שתתכנס ב־21 בדצמבר, תידון בנקיטת הליכים משפטיים כנגד אלון חברת הדלק, כולל נקיטת הליכים נגד בעלי השליטה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בעלי אגרות החוב של קבוצת אלון ובעלי השליטה בחברה עומדים בפני עימות נוסף. חברת הרמטיק נאמנות שהיא הנאמן על אגרות החוב מסדרה א' של אלון חברת הדלק (קבוצת אלון) זימן הבוקר אסיפה של בעלי איגרות החוב שתתכנס ב־21 בדצמבר. האסיפה תידון בנקיטת הליכים משפטיים כנגד אלון חברת הדלק כדי להגן על זכויותיהם, כולל נקיטת הליכים משפטיים נגד בעלי השליטה בה שרגא בירן ודודי ויסמן באמצעות חברת ביילסול (53%) וארגוני הקניות של הקיבוצים (47%).

האיום של נקיטת הליכים משפטיים כנגד אלון מושמע על רקע דרישתם של המשקיעים המוסדיים שמחזיקים באיגרות החוב של אלון לפרק עד סוף דצמבר 2015 את חברת אלון קמעונאות שהיא חברה בת בבעלות מלאה של אלון והיא החברה שבאמצעותה מחזיקה אלון חברת הדלק בחברת אלון רבוע כחול הציבורית שהיא בעלת השליטה במגה קמעונאות ובחברות אלון רבוע נדל"ן ודור אלון.

תחנת דלק של דור אלון
תחנת דלק של דור אלוןצילום: דן קינן

המשקיעים המוסדיים דורשים לפרק את אלון קמעונאות עד סוף 2015 בעקבות ייעוץ מס שקיבלו מטלי ירון אלדר לשעבר נציבת מס הכנסה. על פי הייעוץ, פירוק אלון קמעונאות יאפשר לאלון חברת הדלק לקזז את הפסדיה הצבורים של אלון קמעונאות מהרווח שרשמה ממכירת השליטה בחברת אלון US לדלק US. מהלך זה יביא חסכון של 100 מיליון שקל בתשלום המס לאלון חברת הדלק; סכום משמעותי לחברה שחייבת 1.78 מיליארד שקל לבעלי אגרות החוב מסדרה א' ושנזקקה בעצמה להסכם איתם במאי 2015 על ארגון מחודש של חובותיה.

בעלי איגרות החוב מסדרה א', שכוללים בין השאר את הפניקס, מגדל, פסגות, כלל ביטוח, מיטב־דש, מנורה והראל, חוששים שאלון חברת הדלק תימנע מפירוקה של אלון קמעונאות מחשש שהמהלך ייאלץ את בנק הפועלים, שהוא הבנקאי העיקרי של הקבוצה לבצע מחיקה של 180 מיליון שקל. אלון קמעונאות חייבת לבנק הפועלים סכום של 330 מיליון שקל, חלקו של החוב הומחה לאלון קמעונאות בהסדר הנושים עליו חתמה ביולי 2015. בנק הפועלים מחזיק כבטוחה לפרעון החוב של אלון קמעונאות בבטחונות בסכום של 150 מיליון שקל.

מאלון חברת הדלק נמסר בתגובה: "החברה מנהלת את עסקיה עם בעלי איגרות החוב ישירות, ולא דרך התקשורת"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker