חברת הנדל"ן GFI השלימה רכישת מתחם דירות בקנזס בכ-29.5 מיליון דולר

החברה האמריקאית צפויה ליהנות מהטבת מס ל-15 שנה, ולכן ההשקעה צפויה להניב תשואה גבוהה ביחס לעסקות דומות

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן האמריקאית GFI השלימה רכישת מתחם של יחידות דיור בקנזס סיטי בארה"ב תמורת כ-29.5 מיליון דולר, עסקה עליה הודיעה החברה בחודש מאי.

המתחם ש-GFI רוכשת מכונה  "River market west I" והוא כולל 137 יחידות דיור. המרכז ממוקם על שטח קרקע של כ-59,700 רגל מרובע, והשטח המושכר שהוקם עליו הינו בהיקף של כ-116 אלף רגל מרובע. המתחם האמור כולל גם בריכת שחיה וחניון. אחד היתרונות של הנכס בעבור GFI הוא הטבת מס לתקופה של 15 שנה, ממנה הנכס צפוי ליהנות.

אלן גרוס - יו"ר ומנכ"ל GFI
אלן גרוס, יו"ר ומנכ"ל GFI

"היות ואנו נהנים מהטבת מס, הרי שהתשואה שמשתקפת בעסקה תהיה גבוהה מהמקובל בעסקות דומות. אנו נמשיך לפעול לאיתור עסקאות ופרויקטים מסוג זה התואמים את אופי פעילותה של GFI", אמר אלן גרוס, יו"ר ומנכ"ל GFI.

GFI תממן את העסקה באמצעות הלוואה בנקאית בסך של כ-18 מיליון דולר בריבית של ליבור פלוס 2.25%, ואת היתרה תממן ממקורותיה העצמיים. שיעור התשואה האפקטיבי של החברה על ההשקעה, במונחי cash on cash הוא כ-8.5% (תזרים מזומנים לפני מס חלקי הסכום הכולל שהשוקע).  ההכנסות השנתיות מדמי שכירות (NOI)  צפויות להיות בגובה של כ-1.9 מיליון דולר. הנכס צפוי להניב ב-2015 רווח תפעולי תזרימי בניכוי השפעות חד-פעמיות (FFO) של כ-1.2 מיליון דולר.

חברת GFI השלימה בחודש מארס 2015 הנפקת גיוס של 225 מיליון שקל באמצעות הנפקת אג"ח שקליות. הכנסות החברה מדמי שכירות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-6.3 מיליון דולר, לעומת כ-2.3 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2014. הרווח הנקי של GFI בתקופה זו היה גבוה יותר והסתכם ב-22.9 מיליון דולר, לעומת 28.4 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה. הסיבה העיקרית לכך היא עליית ערך נדל"ן ורווח הזדמנותי שנוצר לחברה בגין גידול בשיעורי ההחזקה במלון ACE בניו-יורק ובנכס "הארבור" במישיגן. רווח הזדמנותי נוצר בעת רכישה של נכסים מתחת לשווי ההוגן שלהם.

לחברה, שבשליטת גרוס, יש כ-16 נכסים בארה"ב והיא משקיעה בעיקר בנכסים למגורים בניו יורק, מישיגן, קנזס סיטי, אטלנטה ועוד. כמו כן, יש בבעלותה נכסים למסחר, משרדים ובתי מלון. השווי הכולל של נכסי החברה עולה על 1 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker