העולה החדשה מקנדה השלימה גיוס של 180 מיליון שקל

הריבית בהנפקה של חברת ייזום הנדל"ן אורבנקורפ נקבעה על 8.15% ■ בשונה מיתר חברות הנדל"ן האמריקאיות, אורבנקורפ הונפקה כחברה בע"מ, ולא באמצעות חברת BVI המאוגדת באיי הבתולה, בשל הגבלות משפטיות ומיסויות הקיימות בקנדה

ערן אזרן

עולה חדשה נוספת מצטרפת לבורסה בתל אביב - והפעם מקנדה: חברת ייזום הנדל"ן אורבנקורפ, שבבעלות אלן ססקין, השלימה הנפקת סדרת אג"ח ראשונה וגייסה כ-180 מיליון שקל. במסגרת השלב הציבורי שנערך אתמול (ד') התקבלו ביקושים מתונים של כ-33 מיליון שקל, שהצטרפו לגיוס של כ-148 מיליון שקל בשלב המוסדי.

אורבנקורפ תכננה תחילה לגייס 150 מיליון שקל, אך לאור ביקושים של כ-170 מיליון שקל בשלב המוסדי, החליטה להרחיב את ההנפקה עד לסכום מקסימאלי של כ-200 מיליון שקל. בשלב המוסדי של ההנפקה השתתפו בין היתר פסגות, ילין לפידות ואיילון (קרנות נאמנות). בכך, נהפכה אורבנקורפ לחברת הנדל"ן הקנדית הראשונה שמגייסת אג"ח בישראל.

הריבית בהנפקה אורבנקורפ - שדורגה ברמה של A3 ממידרוג (דירג בינוני-גובה)- הייתה גבוהה יחסית, 8.15%, והלמה את אופי הפעילות של אורבנקרפ ייזום נדל"ן. לשם השוואה, חברת הייזום ברוקלנד אפריל, שמדורגת ברמה של BBB פלוס והציעה בטוחות על איגרות החוב, גייסה בשבוע שעבר כ-66 מיליון שקל בריבית אפקטיבית של 8.8%. במקביל, איגרות החוב של ענקית הנדל"ן אקסטל, המדורגת ברמה גבוהה יותר של A2 – נסחרות בשוק בתשואה לפדיון של 5.6%. הריבית העולה בהנפקות של חברות הנדל"ן מאמריקה מדגימות את הגידול בתפיסת הסיכון של מצד המשקיעים מישראל.

בשונה מיתר חברות הנדל"ן האמריקאיות, אורבנקורפ הונפקה כחברה בע"מ, ולא באמצעות חברת BVI המאוגדת באיי הבתולה. ההחלטה להנפיק כחברה בע"מ נבעה מהיבטים משפטיים ומיסויים הקשורים לחוק החברות הקנדי. איגרות החוב שהנפיקה החברה הינן שקליות, למח"מ (משך חיים ממוצע) של כ-2.9 שנים. הריבית תשולם פעמיים בשנה, ביוני ובדצמבר, בין השנים 2016-2019 (כולל). הקרן תיפרע בחמישה תשלומים (לא שווים) בין השנים 2017-2019 (כולל).  

אורבנקורפ פועלת במרכז טורונטו (העיר הרביעית בגודלה בצפון אמריקה), ועוסקת בפיתוח, שיווק ומכירה של פרויקטים למגורים, בהשכרה של נכסים מניבים וכן בייזום והפעלה של מערכות גיאותרמיות בבנייני מגורים שבנתה. לחברה שותפויות אסטרטגיות, בין היתר עם First Capital Realty מקבוצת גזית גלוב; ועם Mattamy Homes - יזם דירות המגורים הגדול ביותר בקנדה; וכן עם CAPREIT, מקרנות הריט הגדולות בקנדה. במהלך השנים בנתה ומסרה הקבוצה מעל ל-5,500 יח"ד למגורים. כיום לחברה 12 פרויקטים פעילים הכוללים 2,633 יחידות (ביחד עם שותפים) בשלבי פיתוח או בנייה שונים עם מכירות מוקדמות  של כ-550 יחידות בהיקף של כ- 170 מיליון דולר קנדי.

את ההנפקה של אורבנקורפ הובילה אייפקס הנפקות, בניהולו של אליאב בר-דויד ובה משתתפות בין היתר פועלים-אי.בי.אי, רוסאריו קפיטל, אפסילון, ברק קפיטל ואקסלנס. הייעוץ המשפטי וכתיבת התשקיף נעשו על ידי משרד שמעונוב ושות'.

טורנטו, קנדה
טורנטו, קנדה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker