אורבוטק תספק מערכות ליצרנית שבבים מובילה בהיקף של 57 מיליון דולר

העסקה היא של החברה הבת SPTS, אותה רכשה אורבוטק בשנה שעברה ■ ההכנסות יוכרו החל מהרבעון הנוכחי והן כבר נכללות בתחזית ההכנסות של אורבוטק

עמרי זרחוביץ'
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אורבוטק, שמפתחת טכנולוגיות לשימוש בתהליכי ייצור של שבבים, הודיעה כי החברה הבת שלה SPTS קיבלה הזמנות בהיקף של 57 מיליון דולר מיצרנית שבבים מובילה. אספקת המערכות והכרה בהכנסות בגינן צפויות להתחיל ברבעון הנוכחי ולהימשך במהלך המחצית הראשונה של 2016. תחזית ההכנסות של אורבוטק לרבעון הרביעי של 2015 כבר כללה את ההכנסות הראשוניות הצפויות להיות מוכרות מהזמנות אלו בתקופה זו.

העסקה היא לאספקת מערכות שיקוע (PVD) לתחום של ייצור מארזים מתקדמים בשיטה שנקראת Fanout Wafer Level Packaging (FOWLP), ושמאפשרת להקטין באופן משמעותי את עובי המארז ביחס לפתרונות קיימים. לפי נתונים שפירסמה אורבוטק, ושהתבססו על דו"ח של קבוצת המחקר Development Yole בספטמבר, שוק אריזות FOWLP צפוי לגדול פי עשרה בתוך חמש שנים ל-2.4 מיליארד דולר. הסיבה לכך היא מוצר חדש של יצרנית השבבים TSMC. בעקבות זאת יהפוך תחום המארזים המתקדמים למנוע צמיחה חשוב של SPTS.

אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק
אשר לוי, מנכ"ל אורבוטק

"כאשר יצרנית שבבים מובילה מזמינה מספר מערכות משולבות של שיקוע עבור FOWLP, הדבר מהווה אבן דרך משמעותית לתחום המארזים המתקדמים. הדבר מסמל את המעבר של התעשייה משימוש ב-FOWLP ליישומי נישה לשבבים קטנים,  לארכיטקטורה מרכזית עבור שבבים יקרי ערך", אמר קווין קרופטון, נשיא SPTS וסגן נשיא באורבוטק.

אורבוטק רכשה את SPTS הבריטית ביולי 2014 תמורת 370 מיליון דולר. SPTS פועלת בעיקר בשווקים המערביים והכנסותיה ב-2014 הסתכמו הסתכמו בכ-180 מיליון דולר.

אורבוטק רשמה רבעון שלישי טוב וההכנסות שלה הסתכמו בכ-190 מיליון דולר, לעומת כ-167 מיליון דולר ברבעון המקביל בשנה שעברה - גידול של כ-14%. הרווח הנקי המתואם (Non-GAAP) צמח ברבעון השלישי בכ-5% ל-23.7 מיליון דולר או 55 סנט למניה בדילול מלא, לעומת 22.6 מיליון דולר או 53 סנט למניה ברבעון המקביל. במונחי פרופורמה, אם רכישת SPTS  היתה מתבצעת לפני הרבעון השלישי של 2014, היה הרווח למניה מסתכם ב-36 סנט למניה, ולכן השיפור בפעילות האורגנית של אורבוטק משמעותי יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker