דני כהן יכנס לתפקיד ראש החטיבה הבנקאית בלאומי: יתבצעו שינויים ארגוניים משמעותיים

עם כניסתו לתפקיד ב-1 לינואר 2016, יחל מעבר הדרגתי מחלוקה לפי מבנה גיאוגרפי (מרחבים) למבנה של ארבעה קווי עסקים: עסקים קטנים, בנקאות פרטית, בנקאות פרימיום וקמעונאות, שיפעלו כמרכזי רווח עצמאיים

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

"אני שמח ונרגש לחזור לחטיבה הבנקאית, חטיבה שהייתה לי בית במשך שנים רבות", כתב דני כהן במייל ל-5,000 עובדי החטיבה הבנקאית בבנק לאומי, אשר יחל לעמוד בראשה מה-1 בינואר 2016.

"בחודשים האחרונים ערכנו תהליך אבחון, במטרה ללמוד על השינויים בעולם ובארץ בתחום הבנקאות הקמעונאית ועל מנת לוודא שאנו בלאומי ממשיכים להתאים עצמנו לצרכי הלקוחות והסביבה. נפגשתי עם מאות מנהלים ועובדים ולמדתי הרבה. אני מאמין שעלינו להמשיך ולהנהיג בנקאות יוזמת ומותאמת לקוח, שתוביל חיבור לעובדים, ערך ללקוחות ורווחיות נאותה". כך כתב כהן, המשמש כיום כסמנכ"ל בכיר וראש חטיבת משאבי אנוש, לקראת כניסתו לתפקיד ראש החטיבה הבנקאית (קמעונאית).

דני כהן
דני כהן, ראש הקמעונאות בלאומיצילום: ניר קידר

כהן, שגדל וצמח בבנק לאומי ומילא שורה של תפקידי ניהול, יחליף בתפקיד את תמר יסעור. יסעור תחל לכהן כראש חטיבת בנקאות דיגיטלית ותוביל את מהלך ההקמה וההטמעה של הבנק הדיגיטלי של לאומי - פרויקט שמנכ"לית לאומי, רקפת רוסק עמינח, רואה בו כבעל חשיבות רבה.

כהן מקבל את החטיבה הבנקאית הכוללת את הפעילות של עסקים קטנים, משקי בית, משכנתאות ובקרוב גם את הבנק הערבי-ישראלי. החטיבה נמצאת בתקופה האחרונה בגידול עקבי הבא לידי ביטוי בצמיחת שיא בין הבנקים בין ינואר לספטמבר 2015, צמיחה של כ-6.4% לרמה של 144.5 מיליארד שקל .

"אני מבקש לשתף אתכם במבנה הארגוני החדש שייושם עם כניסתי לחטיבה; יהיה זה מבנה ממוקד לקוחות, פועל לפי קווי עסקים, יעיל וכזה המאפשר ממשקים מיטביים עם יחידות הבנק", כתב כהן במייל והסביר על השינויים המרכזיים שיהיו בחטיבה הבנקאית.

"השינויים כוללים מעבר הדרגתי ממבנה גיאוגרפי (מרחבים) למבנה של ארבעה קווי עסקים: עסקים קטנים, בנקאות פרטית, בנקאות פרימיום וקמעונאות. קווי העסקים יפעלו במתכונת של מרכזי רווח והפסד עצמאיים. כמו כן יוקם מערך לעסקים קטנים, בדומה למערך הבנקאות הפרטית שכבר פועל במתכונת ניהול מרכז רווח והפסד עצמאי".

מאז שרוסק עמינח נכנסה לתפקידה כמנכ"לית הבנק, לאומי הצטמצם מ-6 מטות ל-2 מטות: אחד בחטיבה עסקית-מסחרית והשני בבנקאית. כעת יתבצע צמצום נוסף בתוך מטה החטיבה הבנקאית .כמו כן יוקמו שני מערכים נוספים (פרימיום וקמעונאות) עד סוף 2016. כהן הסביר כי בסניפים עצמם לא יחולו שינויים מעבר לתהליכים המתרחשים כבר היום, כמו: מעבר למודל סניפי חלוץ, הסטת מתחמי טלר לדיגיטל ומרכוז מגזרי עסקים.

בסיום המייל הדגיש כהן את פנייתו לעובדים וכתב; "אחד מסודות ההצלחה החשובים ביותר של ארגונים כיום הוא היכולת להשתנות בהתאם לצרכי הסביבה ולהישאר רלוונטיים ללקוחותיהם. אני מאמין שמבנה זה והשינויים הנגזרים ממנו, יאפשרו לחטיבה הבנקאית להתנהל בצורה אפקטיבית ותחרותית בשנים הקרובות. היכולת שלכם ליישם את השינויים הללו – היא אחד הכוחות המשמעותיים שלנו בחטיבה הבנקאית. יכולות אלו – הן שמביאות אתכם, שנה אחר שנה, להיות העובדים הטובים ביותר במערכת הבנקאית בישראל! אני מזמין את כולכם לקחת חלק ולהוביל יחד את השינוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker