אורמת רוכשת תחנת כוח גיאותרמית באי גואדלופ לפי שווי של 56 מיליון דולר

ההספק של התחנה הנרכשת הוא 15 מגה-ווט והיא מוכרת את החשמל שמיוצר בה לחברת החשמל הצרפתית לפי חוזה ל-15 שנים ■ על פי הערכות, החשמל נמכר בתעריף גבוה מתעריף המכירה הממוצע של אורמת טכנולוגיות ■ יצחק אנג'ל מנכ"ל אורמת טכנולוגיות: "נמשיך לחפש הזדמנויות רכישה ברחבי העולם"

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אורמת טכנולוגיות שבשליטת קרן פימי (14.9%) ומשפחת ברוניצקי (7.9%) חתמה על מזכר הבנות מחייב לרכישה הדרגתית של עד 85% ממניותיה של חברת Geothermie Bouillante לפי ערך חברה של 56 מיליון דולר.

החברה הנרכשת היא הבעלים וחברת התפעול של פרויקט גיאורתרמי שהספקו 14.75 מגהוואט באי גוואדלופ שבים הקריבי. Geothermie Bouillante היא גם הבעלים של 2 זיכיונות שפוטנציאל הייצור שלהם מוערך על ידי אורמת טכנולוגיות ב-30 מגה-וואט.

יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות
יצחק אנג'ל, מנכ"ל אורמת טכנולוגיות

אורמת טכנולוגיות שמנוהלת על ידי יצחק אנג'ל חתמה על מזכר ההבנות עם חברת Sageos שהוא בעליה של Geothermie Bouillante. סג'אוס היא חברה בבעלותו המלאה של מכון המחקר הגיאולוגי הצרפתי BRGM. החברה הנרכשת מוכרת את החשמל שהיא מייצרת על פי חוזים עם חברת החשמל הצרפתית.

חוזה חדש ל-15 שנים עם תעריפי חשמל גבוהים יותר ייכנס לתוקפו בינואר 2016 ויחליף את החוזים הקיימים. על פי הערכות בשוק בשל העובדה שמדובר באי תעריף המכירה של החשמל לחברת החשמל הצרפתית גבוה מתעריף המכירה הממוצע של אורמת טכנולוגיות.

אורמת טכנולוגיות תחזיק עם סגירת ההסכם ב-80% ממניותיה של Geothermie Bouillante ואחזקתה תעלה בהדרגה ל-85% בתוך שנתיים באמצעות השקעות הוניות שתבצע בחברה הנרכשת שסוכמו מראש. אורמת טכנולוגיות מציינת שהעסקה תגדיל מיידית את הרווח למנית החברה.

יצחק אנג'ל מנכ"ל אורמת טכנולוגיות אמר שהרכישה היא חלק מיישום האסטרטגיה להרחבת הנוכחות הגלובלית באמצעות מיזוגים ורכישות ותאפשר למנף את היכולות ההנדסיות הרכש וההקמה של החברה להשביח את ההשקעה. לדברי אנג'ל אורמת טכנולוגיות מתכננת להמשיך ולחפש הזדמנויות רכישה נוספות ברחבי העולם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker