לא רק משקיעים יהודים: דלשה קפיטל שבשליטת יזם הודי מתכננת לגייס בת"א 300 מ' ש'

דלשה קפיטל מחזיקה נדל"ן מניב בניו יורק, ולה הון עצמי של 277 מיליון דולר; כרבע מההון העצמי של החברה נבע מרווחים משערוכי נדל"ן שנעשו ב-2015

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת הנדל"ן האמריקאית דלשה קפיטל (Delshah Capital), שבבעלות היזם ההודי מייקל שהה, מתקדמת במרץ להנפקה ראשונית של אג"ח בבורסת תל אביב, בהיקף של עד 80 מיליון דולר (כ-300 מיליון שקל). החברה, שפירסמה בשבוע שעבר טיוטת תשקיף ראשונה, עורכת בימים אלה סבב פגישות עם גופים מוסדיים ("רואד שואו"); והיא צפויה לקבל דירוג A (בינוני-גבוה) מחברת מעלות.

דלשה קפיטל עוסקת בנדל"ן מניב בניו יורק בלבד, ומחזיקה בין היתר בנכסים ברבעים Meatpacking ו-Soho. תיק הנכסים של החברה כולל נדל"ן למגורים, חלקו בשכירות חופשית וחלקו בשכירות מפוקחת. מתשקיף החברה עולה כי ההון המיוחס לבעלים הסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי בכ-277 מיליון דולר, מתוך מאזן של 504 מיליון דולר. כ-25% מההון העצמי מקורו ברווחים בתשעת החודשים הראשונים של 2015, שנבעו בחלקם הגדול משערוכי נדל"ן.

הכנסותיה של דלשה קפיטל מדמי שכירות הסתכמו בתשעת החודשים הראשונים של 2015 בכ-17.3 מיליון שקל – גידול של 7.4% בהשוואה לרבעון המקביל. החברה הרוויחה בתקופה זו כ-8.9 מיליון דולר – עלייה של כ-48%. בינואר-ספטמבר 2015 ביצעה החברה שערוכי נדל"ן חיוביים בהיקף של כ-67 מיליון דולר, בהשוואה לשערוכים של כ-30 מיליון דולר בתקופה המקבילה ב-2014. השערוכים הקפיצו את הרווח הנקי של החברה בכ-142% לכ-68 מיליון דולר.

בדו"חות הכספיים מסבירה דלשה כי נכון לסוף ספטמבר, לחברה גירעון של 41.2 מיליון דולר בהון החוזר – כלומר עודף התחייבויות שוטפות לעומת התחייבויות. הגירעון נובע משלוש הלוואות בנקאיות בסכום כולל של 36 מיליון דולר משני בנקים, שמועד פירעונן יחול ב-2016, אך ניתנות להארכה בשנה אחת. באחת מההלוואות הופרה אמת מידה פיננסית של יחס כיסוי חוב, אך החברה הגיעה להסכמה עם הבנק המממן כי לא ידרוש את פרעון ההלוואה, כל עוד היא תפקיד סכומים שהוסכמו עם הבנק לחשבונות הרזרבה. החברה ציינה כי קיבלה הצעה מגוף פיננסי לממן מחדש ההלוואות בהלוואות חדשות בסכום של כ-66 מיליון דולר. את ההנפקה של דלשה מובילות כלל חיתום ויועץ להנפקה הוא יהונתן כהן.

פסל החירות
צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker