המפרק: "מיכל אנסקי קיבלה ביטחונות הגבוהים ב-570 אלף שקל מהשקעתה אצל ברמלי"

ברמלי למשקיעים: "תבחרו בהסדר החוב שלי - המפרק גרם נזק של 30 מיליון שקל"

שלי אפלברג
שלי אפלברג

המסעדנית מיכל אנסקי השקיעה בקרן של אמיר ברמלי 800 אלף שקל בפועל, אך קיבלה ביטחונות בסכום כולל של 1.37 מיליון שקל, סכום הגבוה ב-570 אלף שקל מהשקעתה המקורית - כך עולה מתגובה שהעביר מפרק קרן קלע, ארז חבר, לבית המשפט. בבקשה כתב המפרק הזמני כי "צירוף אנסקי לבטוחה שניתנה למשקיעי גלים גלים הינה בגין השקעותיה בקרן קלע. אולם סך הכספים אשר הושקעו והופקדו על ידה בפועל עומד על 800 אלף שקל חרף קבלת אג"ח על סך 1.37 מיליון שקל".

עוד נכתב בבקשה כי "מבדיקות ובירורים שערכתי בין היתר אל מול אנשי מחלקת הכספים בחברה, מקורו של הפער הנו בשערוך הכספים במסגרת הסכם שאינו רשמי בין אנסקי לבין ברמל החשוד בהלבנת הון.  לפי הסכם זה, סך של 800 מיליון שקל הועברו לכאורה מהשקעה בקרן קלע לטובת השקעה בפרויקט אקוויטי וזאת לצורך יצירת רווח אשר יוערך מראש על ידי ברמלי. יודגש כי כספים אלה לא הועברו בפועל ואף לא נרשמה העברה רעיונית ברישומי החברה הפנימיים , אלא הכל בין ברמלי לבין המשקיעה בלבד".

מיכל אנסקי
מיכל אנסקיצילום: אביעד הרמן

ברמלי מנסה בימים האחרונים לשכנע את המשקיעים בקרן קלע לתמוך בהסדר החוב שהציע לאחר שבית המשפט הוציא צו האוסר עליו לגייס כספים ממשקיעים חדשים לבקשת רשות ניירות ערך. ברמלי טען במכתב שהעביר למשקיעים כי המפרק הזמני, ארז חבר, גרם נזק של כ-30 מיליון שקל לקופת הפירוק.

"נכון להיום נכסים בשווי של כ-30 מיליון שקל התפוגגו להם רק בעקבות פעולות הפירוק הזמני. ללא ניהול פעיל, 40 מיליון שקל נוספים יתפוגגו תוך שבועות ספורים. בשבוע הראשון היתה מונחת על השולחן הצעה מצד ג׳ להזרים קרוב ל-80 מליון שקל", כותב ברמלי למשקיעי קרן קלע.

המפרק הביע בפני בית המשפט התנגדות לבקשתו של עו"ד עופר שפירא להתמנות ככונס נכסים על פרויקט הנדל"ן גלים גלים בחיפה. עוד מציין המפרק כי ב-7 באוקטובר השנה, ממש לפני הפירוק, נחתם הסכם השקעה על סך של 490 אלף שקל בגין הרווח הרעיוני לבדו, והונפקו קבלות בסכום כולל של 570 אלף שקל שבוטלו המציגות מצג שווא לפיו אכן הושקעו כספים בפועל".

עד כה, הדוח"ות של המפרק העלו כי משפחת ברמלי משכה מקופת רוביקון וקרן קלע 29 מיליון שקל ונותרה חייבת כ-16.5 מיליון שקל. כמו כן, העלה הדו"ח חשש כי סך הנכסים בהם השקיעו החברות לא יאפשרו לכסות את כלל החובות למשקיעים המסתכמים בכ-296 מיליון שקל. מקורבים לפרשה אף העריכו כי מכירת הנכסים לא תכסה אפילו כ-30% מהחובות.

בניגוד לממצאים של המפרק, ברמלי הנחשד על ידי רשות ניירות ערך בבניית פירמידת הונאת משקיעים, וממשיך לדבוק בגירסה כי הסדר מטעמו שיוצג בימים הקרובים יאפשר למשקיעים לקבל 100% מכספם.

ברמלי ציין כי "מאז מונה המפרק הזמני לפני חודש אני פועל בשיתוף עם נציגות המשקיעים, ואנו עושים יחדיו מאמץ גדול מאוד על מנת לגבש מתווה להסדר ולעצור את הפירוק ההזוי הזה.

"לצד זה, הכותרות הרועמות, הנזקים שנגרמו כתוצאה מהתחלת הליך הפירוק הזמני, מקשים ומרחיקים כל פעם מחדש אפשרויות להתקדם עם מתווה שמשלב משקיעים אסטרטגיים חיצוניים. יש הנכונים להשקיע בחברות פעילות אך מעט מאוד נכונים להשקיע בחברות בפירוק, להיות חלק מתהליך זה או להיות קשורים אליו בעקיפין.ככל שהזמן עובר ואנו יושבים בחוסר מעש ממתינים לצד ג׳ או מהלך חיצוני הנזקים גדלים ומצטברים ואין סיבה לחכות. ככל שאנו מחכים נשחקים הנכסים שאמורים ועתידים לשרת את החזר ההשקעה לכם.

"הפעילות העסקית והנכסים כפי שהיו ביום תחילת הפירוק הזמני מספיקים כדי לשלם לכולם את ההתחייבויות כמו שהיה עד כה. לא מדובר בסוג נכסים שאפשר למכור כמו בחנות מכולת או במודעה שנראית כ'מודעת אבל' בעיתון, וכפי שקורה בחברות רבות חוסנו של עסק זה הוא בין השאר המשכו כ'עסק חי'.

"לכן, בהתנצלות, שאני מציב בפניכם בחירה קשה אך הכרחית - אתם צריכים לבחור בין המשך הפעלת החברות כ'עסק חי' או להמשיך התהליך הפירוק. זה לא עובד ביחד. אם תבחרו בפירוק ואתם חושבים שתהליך פירוק והמפרק הזמני הם הגורמים והדרך לטפל בחברה ונכסים מורכבים כשלנו ושהוא מי שישיב לכם את כספכם - אזוז הצידה ולא אפריע.

"אסייע במה שאוכל כפי שהיה עד עכשיו. לשם כך אני אציע במהלך הימים הקרובים הצעת הסדר שמייצרת הגינות בסיסית כלפי כל אחד באופן אישי, מחשבותיו, תחושותיו צרכיו ונטייתו ואינה תלויה בהתערבות והזרמות צד ג'. היות שחלק מכם הכפילו את כספם בתקופת השקעתכם בקלע ורוביקון, וחלק מכם נהנה מריביות גבוהות רק תקופה קצרה, בהצעה זו כל אחד יכול באופן אישי לבחור מה נטייתו".

בימים הללו בוחן הצוות אותו גיבש המפרק הזמני את כלל הנכסים, ושוקל האם כדאי להמשיך ולנהל חלק מהנכסים ולהשביח אותם או למכור את כולם. בקרוב יוגש בעניין זה דו"ח לבית המשפט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker