אנטרופי: לא לאשר את חבילת התגמול של גיל שרון בדסק"ש - בעלות של 71 מיליון שקל

חבילת התגמול, שהדירקטוריון אישר ועומדת להצבעה באסיפה הכללית, מורכבת בעיקר ממניות דסק"ש והחברות הבנות - סלקום ושופרסל ■ השווי שוק של המניות במועד אישור החבילה היה 42.8 מיליון שקל ■ שרון צפוי ליהנות גם משכר חודשי של 200 אלף שקל ומבונוס שנתי של עד 12 משכורות

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

אסיפת בעלי המניות של חברת דסק"ש אמורה להתכנס ביום חמישי הבא בשביל לאשר את שכרו של המנכ"ל החברה גיל שרון. שרון צפוי ליהנות משכר חודשי של כ-200 אלף שקל (ברוטו), מבונוס שנתי של עד 12 משכורות - ויקבל 1.8% ממניות דסק"ש ו-0.6% ממניות סלקום ושופרסל (החברות הבנות). בנוסף, שרון ימונה גם ליו"ר סלקום ושופרסל.

חבילת התגמול של גיל שרון בדסק"ש היא חריגה בעידן של תיקון 20 לחוק החברות - לא רק בגלל גובה הסכומים, כפי שמדווחת דסק"ש, כי אם בעיקר בגלל המבנה שלה. חבילת התגמול שאישר דירקטוריון דסק"ש ועומדת להצבעה באסיפה הכללית, בעלות כוללת של 71 מיליון שקל, מורכבת בעיקרה ממניות של דסק"ש ושל החברות הבנות סלקום ושופרסל, ששווי השוק שלהן במועד אישור הדירקטוריון היה 42.8 מיליון שקל.

גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקום
גיל שרון, מנכ"ל גולן טלקוםצילום: עופר וקנין

המניות יבשילו על פני חמש שנים ב–20 מנות רבעוניות שוות ללא תקופת חסימה. כמו כן, במקרה של שינוי שליטה בדסק"ש תיווצר האצה מלאה של הבשלת המנות, והאצה של הבשלת ההענקה של מניות החברות הבנות במקרה של מכירת השליטה בהן.

לקראת האסיפה הוציאה חברת המחקר אנטרופי חוות דעת הממליצה למוסדיים להתנגד לתנאי העסקה , כמו גם לניסיונה של החברה לתקן את מדיניות תגמול הבכירים.

אנטרופי מסבירה כי שרון אשר עבד במהלך עשר השנים האחרונות כמנכ"ל חברת פלאפון ונהנה משכר בעלות של 3 מיליון שקל ב שנה הוצע מדסק"ש לקבל שכר בעלות מקסימלית מוערכת של 15 מיליון שקל בשנה. מתוכו כ-3.24 מיליון שקל מענק במזומן מותנה יעדים המוגבל בתקרה של 3.2  מיליון שקל וכן רכיב הוני במניות של החברה וחברות הבנות בהיקף שנתי של 8.558 מיליון שקל.לטענת אנטרופי " היקף הרכיב הקבוע המוצע סביר " במיוחד לאור השכר הקבוע ממנו נהנה במהלך השנה האחרונה מקבוצת בזק. אך בו בעת תוקפת אנטרופי את מנגנון המענק השנתי. " אנו מוצאים את התקרה של המענק כסבירה יחד עם זאת , אנו סבורים כי תנאי הסף הכללי הנוגעים להתניית הפירעון ואי ירידת מניית החברה מעבר למינוס של 15% ככאלה אשר אינם אפקטיביים בראיית בעלי מניות החברה שכבר ספגו ירידת ערך מהותית של כ-60% בשנתיים האחרונות.

עוד מסבירה אנטרופי כי אין שקיפות לגבי יעידי הרווח התפעולי EBITDA  שנקבעו ביחס לחברות הבנות סלקום ושופרסל והאם מצריכים עמידה בתנאי הסך שנקבעו בחברות אלו. עוד מסבירה אנטרופי ביחס לרכיב התלוי במבחנים כמותיים שמהווה 55% מהמענק, כי שימוש ברף של שיפור ללא קביעה כמותית מובהק של שיפור ובפרט שהשיפור הוא ביחס לשנה קודמת ולא מנקודת האפס, עשוי להוביל לתגמול אף במקרים שהביצועים אינם באופן מובהק מצדיקים תגמול מבוסס מזומן. באשר לתגמול ההוני אותו הציע החברה טוענת אנטרופי כי " אין בתנאי ההקצאה כדי לקדם מטרה של חיזוק הקשר בין נושא המשרה לבין כלל בעלי המניות והידוק האינטרסים בין הצדדים בראייה ארוכת טווח. אנטרופי מסב ירה כי היקף סל ההקצאה 42.8 מיליון שקל בהבשלה רבעונית על פי חמש שנים הינו חריג ביחס לנהוג ומקובל בחברות דומות אחרות .בשים לב ובדגש לכך כי ההבשלה אינה מותנת בהתממשות יעדים עסקיים ותלויה רק ברכיב הזמן.

הסיבה שאנטרופי מתנגדת לשינוי מדיניות התגמול בחברה הינה בין היתר כי "היא מוצאת אותם כפחות אפקטייבים ומאתגרים. " כמו גן כי "התקרה השנתית המוצעת של התגמול ההוני בסך של 9 מיליון שקל חריגה ביחס לנהוג ומקובלת בחברות דומות. " עוד מסתייגת אנטרופי מהאפשרות להאצת מלוא התגמול ההוני בעת אירוע של שינוי שליטה ,מבלי שנקבעו פרמטרים משיאי ערך לכלל בעלי המניות.

אנטרופי העבירה לדסק"ש את הסתייגותה והחברה טענה כי התגמול ההוני נועד לקשור בין הגידול בערך החברה וחברות הבת שלה לבין היקף תגמול נושאי המשרה על מנת לעודדם לפעול ליצירת ערך לבעלי המניות . הואיל והמנכ"ל הוא נושא המשרה בעל ההשפעה הרבה ביותר על האופן שבו משיגה החברה את מטרותיה וצפוי לשמש כנושא משרה גם בחברות הבנות מוצע לתת לו רכיב הוני משמעותי אשר נועד לבטא את תרומתו המשמעותית הצפויה לחברה ולקשור בין הגידול בערך החברה ותרומתה לכלל מחזיקי ניירות הערך של החברה לבין ההיקף התגמול. החברה מעוניינת במנכ"ל שיכהן לטווח ארוך לפיכך התגמול ההוני פרוס על פני תקופת הבקשה של חמש שנים וזאת על מנת לשמר את המנכ"ל לפחות לתקופה זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker