למרות דחיית העתירה: מאיר שטרית לא נבחר כדירקטור בדיסקונט

יו"ר הבנק יוסי בכר נבחר לקדנציה נוספת וכך גם אלי גונן ■ יודפת הראל-בוכריס ופרופ' אלחיאני מצטרפים לדירקטוריון הבנק

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

למרות ששופט בית המשפט העליון יצחק עמית דחה את העתירה שהוגשה לוועדה למינוי דירקטורים בתאגידים בנקאיים בכדי לבדוק את כשירותו של ח"כ ושר אוצר,משפטים ובינוי ושיכון לשעבר מאיר שטרית לתפקיד הדירקטור בבנק דיסקונט, מן הדיווח לבורסה של דיסקונט עולה כי שטרית לא נבחר לדירקטור בבנק. העתירה שהוגשה ע"י רו"ח בועז יפת התייחסה בעיקר לפרשת עוזרת הבית של שטרית.

מי שכן נבחר לקדנציה נוספת הנו יו"ר דיסקונט הנוכחי ד"ר יוסי בכר המשמש בתפקידו החל מינואר 2010. בכר היה אמור להיבחר כבר בתחילת השנה אך הליך הבחירה נדחה בשל חילופים תכופים שבוצעו בדירקטוריון הבנק. הדירקטור המכהן אלי גונן גם כן נבחר לכהונה נוספת בעוד שהדירקטור המכהן ריצ'י רוברטס לא נבחר לכהונה נוספת.

שני דירקטורים חדשים שנבחרו הנם יודפת הראל-בוכריס ופרופ' אשר לחיאני. יודפת הראל- בוכריס כיהנה קודם לכן כמנכ"לית לשעבר של חברת טמרס השקעות שבשליטת פויו זבלדוביץ. פרופ' אלחיאני  שימש בעבר כמנכ"ל קופת חולים מאוחדת.

מאיר שטרית צילום: עופר וקנין

כיום הדירקטורים במערכת הבנקאית זכאים לגמול שנתי של עד 95 אלף שקל בשנה מקסימום וכן – 3,660 שקל לכל ישיבה שבה הם משתתפים או 127 אלף שקל וגמול של 4,880 שקל אם הדירקטור מוגדר כבעל מומחיות פיננסית. בעקבות הוראות חדשות של הפיקוח על הבנקים בבנק ישראל, יו"ר דירקטוריון הבנק לא יוכל לקבל בונוסים או מענקים אלא רק תגמול קבוע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום